Панахидою за всіх полеглих борців за незалежність України розпочали вшанування Дня Гідності та Свободи.
Вже традиційно міський голова Руслан Марцінків нагородив відзнакою імені Героя Небесної Сотні Романа Гурика «Зміни світ на краще» франківців, які працюють на благо суспільства. Також відзнаку «Творимо перемогу разом» ІІІ ступеня Руслан Марцінків вручив Ірині Гурик – мамі загиблого патріота Романа. Пані Ірина активно волонтерить, щоб допомогти військовим наблизити переможний мир.
Міський голова розповідає, що чітко пам’ятає події на Майдані: і сам початок Євромайдану, і трагічні події, і криваве протистояння вже Революції Гідності. Адже тоді був народним депутатом. На Майдані був комендантом в Жовтневому Палаці. За словами очільника міста вже тоді, з перших смертей розпочалася російсько-українська війна.
«Трагічні події почалися 18 лютого, які переросли у розстріли 21 лютого. Хоча перші смерті відбулися на Майдані скоріше – на Водохреща. І з тих смертей якраз почалася російсько-українська війна. В цей день ми згадуємо Романа Гурика – молодого хлопця з Франківська, який приїхав на Майдан і загинув 20 лютого. Пам’ятаю, як зносили поранених і загиблих на перший поверх готелю Україна. Бо це було найближче і було зручно надавати допомогу. На щастя, тоді на Революції вдалося перемогти. На жаль, не вдалося уникнути російсько-української війни. Тому пам’ятаємо всіх, хто віддав життя за Українську державу ще тоді», – наголосив Руслан Марцінків.
Три роки тому разом з Іриною Гурик – мамою полеглого Романа, в громаді запровадили відзнаку «Зміни світ на краще», яку присвятили пам’яті полеглого Героя Небесної Сотні Романа. Ірина Гурик захоплюється всіма, хто сьогодні отримав нагороди. Закликає молодь не боятись проявляти себе, активно діяти та впевнено йти до своїх цілей.
«Я завжди кажу, що ми це робимо не заради визнань, не заради грамот, орденів, а за покликом свого серця. До мене підходило багато людей і казали, що ти повинна своїм прикладом надихати інших. В 2004 році ми так само були на Майдані і на Помаранчевій революції – це таке було піднесення духу, ми думали тоді, що перевернули світ. І так само була Революція Гідності – для великої частини людей це поміняло все», – розповідає Ірина Гурик.
Серед молодих людей, що отримали відзнаки є Гафійчук Христина, Стефанишин Анастасія, Доскалюк Богдана, Паневник Денис, Матіїшин Лілія, Сарапук Світлана, Яворський Ростислав, Стрільбицька Ольга, Паска Богдан, Король Дмитро. Також нагороду присвоїли Рубаняк Оксані, яка є командиркою взводу безпілотних авіаційних комплексів Збройних Сил України. Вона не була присутня на врученні відзнак, бо зараз боронить Україну від ворога.
Особливо цінною відзнака є для Ростислава Яворського – працівника Прикарпатського національного університету. Науковець працює на кафедрі фізики та досліджує технології сонячних елементів: «Ця тема важлива в теперішній час, адже є потреба в альтернативних джерелах, сонячних перетворювачах енергії як для своїх потреб, так і для промислових. Для мене це вагома відзнака особливо. Адже Роман Гурик був студентом нашого університету. І для мене вона особливо цінна», – зауважує Ростислав Яворський.
Захоплено про свої досягнення розповідає Паневник Денис – доцент кафедри нафтогазових машин та обладнання ІФНТУНГ, кандидат технічних наук. Денис має цілеспрямований та креативний підхід до наукових проблем, багатогранне мислення і здатність знаходити нестандартні рішення для складних задач.
«Для мене це скоріш за все можливість зрозуміти, що люди оцінили мій вклад. Це говорить, що ми не є забуті, що люди пам’ятають, що ми щось робимо. Те що ми стараємося зробити для цієї країни воно буде жити після нас. Я впевнений, що після закінчення війни ми зможемо відбудувати всю інфраструктуру й відносити віру в те, що Україна знову стане могутньою і незалежною»,- підсумовує Паневник Денис.
Нагадаємо, що відзнаку міського голови імені Героя Небесної Сотні Романа Гурика «Зміни світ на краще» вручають молоді до 35 років за героїчні вчинки, внесок у відродження національної та культурної спадщини, благодійну діяльність, видатні дослідження в науково-технічній галузі, медицини тощо.