На вручення відродженої премії імені Романа Федоріва відзначили переможців

В Івано-Франківську відбулося урочисте вручення міської премії імені Романа Федоріва в галузі культури. Під час якого відзначили досягнення чотирьох місцевих митців у номінаціях: декоративно-ужиткове...

В Івано-Франківську відбулося урочисте вручення міської премії імені Романа Федоріва в галузі культури.

Під час якого відзначили досягнення чотирьох місцевих митців у номінаціях: декоративно-ужиткове й музичне мистецтво, художня література та журналістика. А також заохочуванні премії за особливі творчі здобутки отримали ще 4 людини. 

“Ця премія мала колись своє життя у Тисменицькому районі. Зараз цю премію поновили за ініціативи Руслана Марцінківа, а також нашого Віталія Федоріва – мешканця села Братківці та заступника міського голови. І дуже приємно, що воно має життя. Ми говорили з лауреатами, що дуже важливо те, що ми відзначали саме своїх Прикарпатських і саме з нашої громади визначних людей. Приємно те, що в нас є талановиті люди та ми маємо можливість їх відзначити. Тим паче, що це є надзвичайно визначна постать – Роман Федорів. Це людина, яка дарувала надію на життя”,- каже директор департаменту культури міста Івано-Франківська Надія Загурська.

Уляна Гундер, лауреатка премії у галузі літератури за книгу “Баба Федиха”, поділилася своїми роздумами про значення нагороди, названої на честь журналіста, письменника та книголюба Романа Федоріва, з яким відчуває духовну спорідненість. Вона також розповіла про свої перші емоції, коли дізналася, що стала лауреаткою. 

 “Коли мені зателефонували і сказали, що я взяла цю премію я спершу подумала, що це з банку. Кажу: “я нічого не брала”. Я така була подивована, а потім згадала, що тут є в залі Іванна Жибак і я дуже їй дякую. Саме вона подала мене на цю премію. І саме в день Соборності, тоді коли 22 січня 1919 року всі говорили, що Україна єдина та неподільна, отримати цю премію. Бо так і є. Ми одна єдина нероздільна Україна”, – розповідає Уляна Гундер.

У номінації “Декоративно-ужиткове мистецтво”  премію отримав художник Ярема Стецик. Йогомонументальний урбаністичний живопис прикрасив фасад будинку в центральній частині міста. Митець поділився своїми думками щодо значення цієї нагороди та важливості діалогу між митцями та громадою. 

“Важливо, особливо якщо це потрібно громаді. Я вважаю, що це такий діалог з боку громади, яка не має доступу до майстрів. А тут є типу такий спосіб діалогу. Насправді добре, що мене сьогодні відзначили. Я ще живий, то ж буває, що люди деколи не встигають. В основному кайфова штучка”, – говорить Ярема Стецик.

За плечима 80 років життя, сповненого музики та творчості. Лауреатка Марта Шевченко, отримавши високу премію у сфері музичного мистецтва за свій нотний посібник та книгу про о. Онуфрія Кузьменка, поділилася щирими емоціями від визнання її багаторічної праці. 

 “Я не сподівалася, що моя праця буде удостоєна такої високої винагороди. Про Федоріва я давно знала тому, що в мене чоловік його дуже добре знав. І коли я лише сказала, що хочуть подати мої праці на це звання, то він дуже втішився і сказав: “я щасливий”!, –  ділиться Марта Шевченко.

З метою вшанування пам’яті видатного українського письменника Романа Федоріва, який зробив значний внесок у відродження української ідентичності, в Івано-Франківську відновили однойменну премію. Міський голова Руслан Марцінків підкреслив значення цієї ініціативи для підтримки митців різних галузей. 

“Така премія була в Тисменицькому районі. А зважаючи на те, що Роман Федорів уродженець с. Братківці, ми вирішили відновити таку премію і більше її поширити в пам’ять про видатного письменника. Він багато доклався до відродження української ідентичності й української ідеї. Тому хочемо в різних жанрах, різних галузях відзначити як і письменників, як і творчих людей, які працюють в журналістиці, так і в інших галузях. Премія буде тільки розширятися і це перша така відновлена премія в Івано-Франківську”, – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Основні лауреати премії:

Декоративно-ужиткове мистецтво

·        Ярема Стецик за монументальний урбаністичний живопис 

·        Галина Щерб’як за серію робіт “Писанкові мотиви” 

Художня література:

·        Уляна Гундер за книгу “Баба Федиха” 

·        Євген Баран за книгу “Щоденник Пилата” 

Музичне мистецтво:

·        Марта Шевченко за нотний посібник та книгу про о. Онуфрія Кузьменка 

·        Ганна Карась за науково-публіцистичні видання про митців 

Журналістика:

Колектив авторів: 

o   Іван Нікітін 

o   Владислав Семенкович 

o   Станіслав Ігнатюк 

o   Олександра Хандога за телепрограму “Вулиця. Історія Івано-Франківська” 

о     Уляна Гундер за твір про скрипаля Василя Грималюка 

Категорії
Місто
Новини
Loading...