Двоє мешканців Прикарпаття втратили понад 36 тисяч гривень через дії шахраїв

56-річна жителька Калуського району стала жертвою телефонного шахрайства. Невідомий чоловік, який представився працівником фінансової установи, запропонував жінці оформити державну допомогу у розмірі 1000 гривень....

56-річна жителька Калуського району стала жертвою телефонного шахрайства. Невідомий чоловік, який представився працівником фінансової установи, запропонував жінці оформити державну допомогу у розмірі 1000 гривень. Вона погодилася на умови, після чого на її телефон прийшло SMS з кодом підтвердження. Жінка поділилася цим кодом із незнайомцем, що дозволило шахраям отримати доступ до її банківського рахунку. В результаті з її картки було вкрадено 24 500 гривень, повідомляє поліція області

Ще одна жертва – 37-річна мешканка Івано-Франківського району. Жінка хотіла придбати гранулятор через один із сайтів продажу. Вона переказала 12 000 гривень на картку продавця, однак товар так і не отримала, а кошти їй не повернули.

За обома фактами поліція розпочала кримінальні провадження за статтею 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Як уникнути шахрайства?
Поліція Прикарпаття нагадує про основні правила безпеки:

  • Не переходьте за підозрілими посиланнями, надісланими невідомими особами.
  • Ніколи не розголошуйте дані платіжних карток, паролі або коди підтвердження.
  • Уважно перевіряйте пропозиції про фінансову допомогу на офіційних ресурсах державних органів.
  • Перед оплатою товару перевіряйте дату реєстрації продавця на майданчику. Якщо він зареєстрований нещодавно – це може бути ознакою шахрайства.
  • Купуйте товари лише на перевірених платформах.
  • Звертайте увагу на URL-адресу сайту: навіть один зайвий символ може вказувати на фішинговий ресурс.
  • Надавайте перевагу послузі післяплати, щоб уникнути втрати коштів.

Поліція наголошує: будьте пильними та не піддавайтеся на провокації шахраїв. У разі виявлення підозрілих дій негайно звертайтеся до правоохоронців.

Категорії
Новини
Новини
Loading...