У селі Радча відкрили Меморіальний комплекс на честь 12 Героїв, які віддали своє життя за Україну
У селі Радча з’явився новий Меморіальний комплекс, присвячений 12 Героям, які загинули, захищаючи Україну. Анотаційні дошки, встановлені на Алеї Слави, стали символом шани та вдячності для родин загиблих, їхніх побратимів та всієї громади.
Родичі Героїв поділилися спогадами про своїх близьких, які віддали життя заради миру в Україні.
Роман Цюцяк: історик, який став воїном
Роман Цюцяк служив у 5-ій окремій штурмовій бригаді. Загинув 8 травня 2023 року під час артилерійського обстрілу. Його дружина Руслана розповіла, що Роман з перших днів повномасштабного вторгнення вирішив стати на захист країни.
«Він був найкращим для мене, для нашої сім’ї, сина, мами, брата та всіх рідних. Добрий, мудрий, завжди готовий допомогти. Для друзів – найкращий друг. Він був істориком, працював над дисертацією, мріяв викладати в школі та займатися освітою. Але обставини змусили його працювати різноробочим, спочатку за кордоном, потім в Україні. Коли почалася війна, він одразу пішов захищати Батьківщину», – згадує Руслана.
Ярослав Вацеба: доброволець, який віддав життя за Харківщину
Ярослав Вацеба служив у Президентському полку імені Богдана Хмельницького. Добровольцем пішов на фронт із початком повномасштабного вторгнення. Загинув 17 травня 2022 року під час звільнення сіл Циркуни та Питомник на Харківщині.
Його мати, Мирослава Вацеба, наголошує, що кожен свідомий громадянин повинен захищати свою землю.
«Я хочу звернутися до всіх: треба брати зброю і йти захищати. Якщо ми ховатимемося за спинами інших, війна ніколи не закінчиться. Мій син сказав: “Якщо не я, то хто?” Він не мав військової підготовки, але став одним із найкращих. Побратими говорили, що він був ввічливим, добрим і відважним», – розповідає Мирослава.
Іван Фуштей: гранатометник, який залишився вірним Україні
Іван Фуштей служив у 79-ій штурмовій бригаді гранатометником. Загинув 25 червня 2024 року під час виконання бойового завдання в районі Покровська.
Його дружина, Лілія Фуштей, згадує, що Іван завжди був відданим Україні та сім’ї.
«Він був дуже добрим, дбайливим і ніколи не залишався байдужим до долі країни. Був учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він працював у Швеції, але повернувся, щоб захищати Батьківщину. У нас троє дітей, і двоє синів також служили. Він сказав: “Якщо вони там, я не можу сидіти вдома”», – розповідає Лілія.
Меморіал як нагадування про мужність і жертовність
Міський голова Руслан Марцінків підкреслив важливість вшанування пам’яті Героїв і закликав підтримувати українське військо.
«Це вже третій подібний комплекс у Франківській громаді. Я б дуже хотів, щоб таких Алей Слави більше не будували. Найбільша вдячність нашим захисникам – це справедливий мир. Допомагаймо нашим військовим. Дякую всім, хто долучився до створення цієї Алеї Слави в Радчі», – сказав Руслан Марцінків.
Імена, які назавжди залишаться в пам’яті
Михайло Бриндзей, Ярослав Вацеба, Роман Демчук, Роман Дем’янець, Іван Майка, Андрій Остап’як, Андрій Струк, Тарас Струк, Іван Фуштей, Роман Цюцяк, Іван Шептур, Віктор Яцків – ці імена назавжди вкарбовані в серця мешканців Радчі. Їхня мужність, відданість і любов до України будуть надихати майбутні покоління на боротьбу за свободу та незалежність.