Серед них — лідери таких країн, як США, росія, Китай, Індія, Бразилія, Південна Африка та Ізраїль.
Про це пише BILD.
Станом на січень цього року 5,4 мільярда з приблизно 8 мільярдів людей у світі перебувають під владою чоловіків віком понад 70 років. Це дві третини всього населення земної кулі. Наразі рекордсменом за віком є Поль Бійя, президент Камеруну. Йому 91 рік, і він перебуває на своїй посаді вже 42 роки. Водночас середній вік у Камеруні -трохи менше 18 років.
Тоді як жінки керують лише 380 мільйонами людей, що складає менше 5% світового населення, хоча кожна друга людина на планеті – жінка. Це всього 28 країн. Найбільші серед них – Мексика та Італія. Наймолодша жінка-прем’єр – Кристьюн Фростадоттір з Ісландії. Їй всього 36 років.
Більше рівноправності за віком і статтю спостерігається в Північній Європі. Так, Ісландію очолює Кріструн Фростадоуттір – наймолодша прем’єр-міністерка у світі на даний момент. Коли вона вступила на посаду в грудні 2024 року, їй було 36 років і сім місяців.
У Фінляндії Санна Марін обіймала посаду прем’єр-міністерки з 2019 до 2023 року і стала главою уряду у віці всього 34 років.
Для аналізу віку BILD оцінив чисельність населення всіх країн і територій світу. Загалом було розглянуто понад 250 географічних регіонів. При цьому правителем вважалася лише та особа, яка фактично ухвалює рішення.
У Великій Британії, наприклад, це не король Чарльз III (76 років), а прем’єр-міністр Кір Стармер (62 роки). У Німеччині – не федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр (69 років), а канцлер Олаф Шольц (66 років), який очолює уряд.