В Україні розпочали діяти нові ліміти на банківські перекази

З 1 лютого в Україні розпочали діяти нові ліміти на банківські перекази, які можуть суттєво ускладнити фінансове життя мільйонів громадян. Найбільша проблема виникне в...

З 1 лютого в Україні розпочали діяти нові ліміти на банківські перекази, які можуть суттєво ускладнити фінансове життя мільйонів громадян. Найбільша проблема виникне в тих, хто не зможе підтвердити походження своїх доходів.

У сюжеті Finance.ua зазначено, що експерти та учасники фінансового ринку висловлюють занепокоєння щодо можливих негативних наслідків введення нових правил регулювання банківських переказів.

Відтепер для клієнтів, які не можуть довести легальність своїх доходів, діятиме обмеження на рівні 50 тисяч гривень на місяць. Це стосується всіх переказів, включно з міжнародними (IBAN). Голова НБУ Андрій Пишний запевняє, що більшість українців не відчує змін, оскільки лише 1% клієнтів банків підпадуть під жорсткі правила.

Однак інші джерела дають кардинально протилежні оцінки. Спілка українських підприємців вказує, що тіньові зарплати складають до 45% усіх виплат в країні, а отже, майже половина українців не має можливості офіційно підтвердити свої доходи.

За словами економіста, ректора Міжнародного інституту бізнесу Олександра Савченка, першими до категорії “ризикових клієнтів” потраплять саме пенсіонери та студенти. Наприклад, якщо людині потрібно зробити великий платіж — за медичну операцію або навчання, то через ліміт у 50 тисяч гривень на місяць вона може цього просто не зробити.

Єдиний вихід для тих, хто хоче зберегти доступ до великих платежів — довести банку легальність своїх доходів. Однак для студентів та пенсіонерів це часто майже нереально.

На практиці, нові правила можуть змусити багатьох українців повністю змінювати свої фінансові звички, шукати альтернативні способи переказу грошей або навіть повертатися до готівкових розрахунків.

Категорії
Гроші
Новини
Loading...