З початку вересня 2024 року на території Івано-Франківської області проведено розшук понад 2000 військовослужбовців.
Про це на брифінгу повідомили в обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).
Старший офіцер розшуку Івано-Франківського зонального відділу Військової служби правопорядку, капітан Андрій Маланій повідомив, що більше 1300 військових повернулися до своїх підрозділів, з яких понад 200 були доставлені до органів досудового розслідування. Окрім цього, 350 військовослужбовців повернулися до лав самостійно, зокрема 100 з них відновили службу в Національній гвардії України.
За словами представників ТЦК, 77 військовослужбовців, які перебували на СЗЧ померли. Ще 32 військових, що вчинили серйозні злочини, наразі перебувають у місцях позбавлення волі.
Більше 100 військовослужбовців було передано до Національної Гвардії України для подальшого проходження служби. Водночас, близько 2000 військових все ще перебувають у розшуку.
ТЦК разом із військовою службою правопорядку та працівниками поліції активно працюють над виявленням тих, хто перебуває у розшуку. Військовим проводять відповідні бесіди та направляють до резервних частин, органів досудового розслідування або назад до своїх підрозділів для продовження служби.
Нагадуємо, військові, які самовільно залишили частини, мають можливість добровільно повернутися до 1 березня 2025 року.
Для цього потрібно подати рапорт через застосунок «Армія+», прикріпивши рекомендаційний лист від частини, яка потребує військовослужбовця та прибути до ВСП ЗС України. Алгоритм наступних дій буде відрізнятись залежно від того чи внесені відомості про СЗЧ до Єдиного реєстру досудових розслідувань чи не внесені.
“Треба розуміти, що СЗЧ – це не вирок. Є різні причини, чому людина так вчинила: сімейні обставини, проблеми в колективі, страх. Але кожен має право реабілітуватися”, – зазначив Сергій Осташевський, заступник командира в/ч 1241.
У випадку, якщо військовослужбовець не знає, чи відомості про СЗЧ внесені до ЄРДР чи ні, рекомендуються прибути до ВСП ЗС України, де будуть зроблені відповідні запити до правоохоронних органів та розпочато процес повернення військовослужбовця на військову службу.
У мобільному застосунку «Армія+» є функція, що дозволяє військовослужбовцям, які самовільно залишили частину, повідомити про бажання повернутися на службу. Також Міністерстві оборони створено сервіс «Турбота для військовослужбовця», де є алгоритм повернення після СЗЧ.