Приватні компанії з Китаю почали «освоювати» окуповані райони України

Щонайменше десять приватних китайських компаній налагодили співпрацю з підприємствами на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Вони постачають обладнання та різні товари для...

Щонайменше десять приватних китайських компаній налагодили співпрацю з підприємствами на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Вони постачають обладнання та різні товари для місцевого виробництва, усвідомлюючи наслідки своєї діяльності, зазначають журналісти.

Про це пише Дзеркало тижня

Це підтверджують відкриті джерела, зокрема матеріали російських пропагандистських медіа та заяви окупаційних адміністрацій. Крім того, факт ведення бізнесу Китаєм на захоплених територіях підтверджують українські експерти.

Китайські компанії беруть участь у різних сферах економіки, зокрема в енергетиці, сільському господарстві та легкій промисловості. За словами директора Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павла Лисянського, росія намагається залучити китайських інвесторів через нестачу власних фінансових ресурсів для розвитку окупованих територій.

Перші значні контакти китайських бізнесменів із підприємствами на Донбасі відбулися навесні 2023 року. Під час Кантонського ярмарку в Гуанчжоу радник генерального директора окупаційної компанії «Надра» Артем Жихарєв відвідав заводи з виробництва гірничодобувного обладнання в Китаї. Після цього компанія Liming Heavy Industry Science & Technology поставила на окуповані території стаціонарні дробильні установки, вібраційні живильники та інше обладнання для роботи гірничо-збагачувальної фабрики.

У 2024 році китайські бізнесмени відвідали російсько-китайський будівельний форум у провінції Хейлунцзян. Як повідомляли російські медіа, на заході були присутні голова так званого «уряду ДНР» Євген Солнцев і представники «Корпорації розвитку Донбасу». Вони презентували китайським інвесторам, серед яких була компанія Wisdri Engineering & Research Incorporation Limited, проєкти з модернізації металургійної промисловості в Донецьку.

Росія також намагається включити окуповані території в міжнародний транспортний коридор «Європа – Західний Китай», що має довжину 9000 км. Для цього будується автомагістраль Ростов-на-Дону – Маріуполь – Мелітополь – Сімферополь (635,6 км), яка з’єднає окуповані регіони з російською транспортною мережею.

Політолог Петро Олещук зазначає, що Китай намагається уникати відкритої політичної підтримки окупації, проте його бізнес сприяє зміцненню контролю росії над цими територіями. Він наголошує, що Кремль використовує залученість китайських компаній для легітимізації окупації на міжнародному рівні.

“Чим більше Китай буде залучений до бізнес- операцій на окупованих територіях, тим більше він буде зацікавлений у тому, щоб росія зберігала над ними контроль”,- вважає Олег Олещук

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Новини
Loading...