У НАТО серйозно сприймають загрозу конфлікту світового масштабу.
Про це у коментарі розповів політолог Петро Олещук, коментуючи те, що НАТО і Росія відновлюють контакти по військовій лінії.
“”Гаряча лінія” функціонувала за часів холодної війни. Була покликана забезпечувати миттєвий обмін інформацією у критичних ситуаціях, аби уникати моментів пов’язаних, наприклад, з відомою Кубінською кризою (протистояння між Радянським союзом і США відносно розміщення ядерних ракет на Кубі — Gazeta.ua). Важко сказати, що світ перебуває в стані холодної війни, бо масштаб подій значно менший. Проте у НАТО досить серйозно сприймають подібні загрози. Вони показують, що світ наближається до стану “холодної війни” з перспективою, щоб не допустити конфлікту світового масштабу”, — розповів він.
“Головна задача цього кроку (відновлення “гарячої лінії” для обміну військової інформацією — Gazeta.ua) — це уникнення подальшої ескалації конфлікту. Тобто, щоб обидві сторони уникали непорозумінь, які можуть виникати. Хоча зрозуміло, що конфлікт на Донбасі — це не продукт непорозумінь, а свідомої російської політики. У випадку Кубінської кризи, ми могли говорити, що світ стояв на грані світової ядерної війни у зв’язку з конфліктом непорозумінь. Сьогодні бачимо, що всі сторони конфлікту перебувають на якихось спільних засадах розуміння того, що відбувається”, — розповів Олещук.
Експерт зауважив, що для вирішення конфлікту на Донбасі необхідно забезпечити спільне розуміння проблеми.
“Важко говорити, що Україні якимсь чином це (відновлення контактів НАТО і Росії — Gazeta.ua) вигідно. Нам не потрібно, аби Росія і члени-країни НАТО узгоджували свої непорозуміння. Україні треба, щоб Росія перейшла до миру, або визнала його необхідність і почала працювати у цьому напрямку. Також, щоб виконувала домовленості, які на себе бере. Поки що для цього немає ніяких підстав. Росія веде брудну, не чесну гру, не дотримується зобов’язань. Тому якісь комунікаційні моменти тут не допоможуть. Тому що у будь-якому випадку Росія говоритиме теж саме. Тому треба надати спільні назви цієї проблеми. Тому що Росія продовжує говорити, що це в Україні громадянська війна і вони не мають до цього жодного стосунку”, — зазначив він.
Нагадаємо, що НАТО і Росія відновлюють “гарячу лінію” для обміну військової інформації. Голова МЗС Німеччини Франк-Вольтер Штайнмаєр зазначив, що це рішення в інтересах обох сторін у нинішній конфліктній ситуації.