З початку повномасштабного вторгнення чотирилапі рятувальники ДСНС допомогли врятувати 73 людини

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій наразі діє 13 кінологічних підрозділів, у яких працює 66 спеціально навчених собак. Про це під час брифінгу...

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій наразі діє 13 кінологічних підрозділів, у яких працює 66 спеціально навчених собак.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна повідомив пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Серед них 39 пошуково-рятувальних – вони допомагають знаходити людей у завалах і природному середовищі, 9 мінно-пошукових – виявляють вибухонебезпечні предмети, 5 спеціалізуються на пошуку загиблих, ще 10 собак перебувають у резерві, а одна є племінною.

«Пошук людей під завалами та розмінування територій наразі є ключовими завданнями кінологічних підрозділів ДСНС», – зазначає Олександр Хорунжий. 

Так, з початку повномасштабного вторгнення кінологічні підрозділи залучалися до виконання завдань 812 разів, з них 377 разів на пошук людей у зруйнованих будівлях і природному середовищі, а 435 – на пошук вибухонебезпечних предметів. 

«За цей період собаки допомогли врятувати 73 людини та знешкодити 917 одиниць боєприпасів», – наголосив він.

Важливо, що кожна собака має свою спеціалізацію. Пошуково-рятувальні використовуються для пошуку постраждалих, зокрема на місцях зруйнованих будівель або в самих будівлях після ворожих обстрілів. 

«Пошук у кожної собаки різний. У нас немає універсальних собак, і це чудово. Тобто собака може фантастично шукати людей під завалами, але бути поганою для пошуку людей у природному середовищі. У нас всього 66 собак, але це ті 66 собак, які стовідсотково можуть знайти людину або вибухонебезпечний предмет», – розповіла інструкторка рятувальних підрозділів Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Юлія Сечейко, яка працює з біглем Тото.

Вона наголосила, що собаки можуть працювати в складних умовах, а 5 з них можуть та виявляти загиблих людей, які знаходяться в епіцентрі руйнування.

Мінно-пошукові – мають неймовірну здатність виявляти міни та інші вибухонебезпечні предмети. Завдяки своїй здатності відчувати вибухові речовини, якими споряджаються боєприпаси, собаки допомагають убезпечити людей від небезпеки. 

«Вони працюють у тандемі з саперами, полегшуючи та прискорюючи процес розмінування», – розповів сапер-кінолог Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Євген Шолудько, який працює з бельгійською вівчаркою по кличці Альф Alf. 

Як зазначила Юлія Сечейко, щоб ефективно виконувати свою роботу, собаки проходять щоденні тренування та сувору атестацію. Підготовка починається з 3-4 місяців, а перший тест на профпридатність тварини здають у 15 місяців. Раз на рік кожен чотирилапий рятувальник проходить переатестацію. У разі не підтвердження навичок, його тимчасово усувають від роботи до повторного підтвердження кваліфікації. 

«Програма підготовки тривала і насичена, а соціалізація собак починається з раннього віку, щоб вони звикали до роботи з різними людьми. Тренування включають відпрацювання слухняності, витримки, адаптацію до транспортування та безпосередньо пошук у різних умовах», – наголосила вона.

Своєю чергою Євген Шолудько розповів, що разом зі своїм чотирилапим партнером неодноразово залучалися до розмінування сільськогосподарських угідь та різноманітних споруд, в яких залишилися боєприпаси у Харківській, Миколаївській та Сумській областях.

Фахівці наголошують, що в умовах активних бойових дій та обстрілів потреба в кінологах та службових собаках значно зросла. «Хоча кінологічні підрозділи ДСНС України виконують важливу роль в умовах війни, їх кількість все ще є обмеженою, і потреба в нових фахівцях та службових собаках залишається актуальною», – наголосила Юлія Сечейко.

Категорії
ВСЕУКРАЇНСЬКІ НОВИНИ

Новини
Loading...