Рідкісні птахи Косарі білі знову загніздилися у Галицькому національному природному парку
Про це повідомляє Галицький національний парк
На початку квітня 2025 року у Галицькому національному природному парку зафіксували повернення косарів — рідкісного птаха, занесеного до Червоної книги України. У заростях очерету виявлено понад чотири гнізда, що свідчить про відновлення гніздової колонії цього виду на Опіллі.
Востаннє косарів бачили тут на гніздуванні ще у 2010 році. Тоді орнітолог Володимир Бучко виявив гнізда двох пар з трьома пташенятами. З того часу спостережень гніздування в регіоні не було.
Косарі гніздяться колоніями поблизу прісних і солонуватих водойм. Вони дуже обережні, майже не видають себе, що ускладнює їхнє спостереження. У кладці — 3–6 яєць, насиджують обидва батьки, а вилуплення пташенят відбувається в червні.
Цей птах має великий, але розріджений ареал: від Південної та Західної Європи до Південної Азії й Африки. Зимує переважно в Індії, Китаї та Центральній Африці. Весняна міграція в Україну припадає на квітень, осіння — на вересень.
Гнізда влаштовує на кущах, заломах очерету або на деревах. У повній кладці 3–6 яєць. Насиджують обидва члени пари протягом 21–25 діб. Пташенята вилуплюються в червні, а набувають здатності літати в липні. У раціоні переважають безхребетні, земноводні та дрібна риба. Фактори загрози – можливе пряме знищення птахів людиною, руйнування чи деградація типових біотопів. Заходи охорони – виявлення та забезпечення дієвою охороною існуючих і потенційних місць гніздування.