Тисменицький районний суд визнав винним уродженця Киргизстану в торгівлі людьми. Чоловік із липня 2020 по серпень 2021 року утримував мешканця Київщини на овечому господарстві в селі Клубівці, використовуючи примусову працю.
Про це пише Суспільне
Потерпілий розповів у суді, що обвинувачений бив його, погрожував і тричі силоміць повертав до праці. Згідно з матеріалами справи, чоловіки познайомились у 2020 році поблизу вокзалу в Івано-Франківську. Тоді житель Київської області перебував у скрутному становищі — без документів і постійного житла. Разом зі співмешканкою вони збирали на смітниках пляшки та макулатуру, які потім здавали за гроші. Тоді обвинувачений запропонував своєму новому знайомому тимчасову роботу в селі Клубівці Тисменицької громади.
“Наступного дня уродженець Киргизстану зустрівся із жителем Київщини, який прийшов із сином співмешканки, та на автомобілі відвіз їх у Клубівці. Там вони розібрали на цеглу старий будинок і почистили стайню. За виконану роботу, що тривала декілька днів, обвинувачений купляв їм їжу, сигарети, горілку та заплатив гроші”, — йдеться у матеріалах справи.
Приблизно у червні-липні 2020 року «роботодавець» запропонував пасти овець із зарплатою 1500–3000 грн, але після першого місяця роботи заявив, що працівник «проїв і пропив» свою плату. Згодом почалися погрози, обмеження свободи пересування та фізичне насильство. Також пастуха змушували відпрацьовувати «борги» за загиблих тварин і навіть намагалися оформити на нього кредит, відновивши його документи без його згоди.
“Під час третьої спроби втечі у Львові потерпілого зняли з потяга якісь люди та повернули в Клубівці, де “роботодавець” його бив та погрожував, що він працюватиме на нього, “доки не здохне”. Також обвинувачений сказав робітнику, що він не втече, бо родич його дружини працює в поліції. Господар бив його кулаками, різкою, погрожував вбивством, казав, що зробить з нього “півня” та зніме це на відео”, — свідчив потерпілий.
Ситуацію виявили після звернення мешканки Клубівців та перевірки земельної ділянки місцевою комісією. На місце викликали поліцію, яка зафіксувала факт трудової експлуатації.
Серед доказів вини “роботодавця” — звернення голови Тисменицької громади в поліцію щодо трудового рабства.
Уродженець Киргизстану визнав свою вину.
Суд призначив йому один рік умовного покарання, а також зобов’язав відшкодувати потерпілому 37 500 гривень матеріальної шкоди та 50 000 гривень моральної компенсації.