Франківська дитяча лікарня отримала сучасний апарат ШВЛ

Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня поповнила свій арсенал життєво важливого обладнання. Завдяки міжнародному партнерству та фінансовій підтримці, заклад отримав сучасний високоякісний апарат штучної вентиляції...

Івано-Франківська міська дитяча клінічна лікарня поповнила свій арсенал життєво важливого обладнання.

Завдяки міжнародному партнерству та фінансовій підтримці, заклад отримав сучасний високоякісний апарат штучної вентиляції легень, який значно розширить можливості медиків у порятунку дитячих життів.

Виконуюча обов’язків головної медичної сестри структурного підрозділу дитячої лікарні Людмила Заїка, зазначає, що придбання цього апарату є надзвичайно важливим кроком для лікарні, адже він призначений для лікування найважчих станів у немовлят та дітей. А також для надання невідкладної допомоги.

“Це апарат йде для немовлят, для лікування важких станів, для надання невідкладної допомоги. Дякуючи мерії, дякуючи усім меценатам ми вже його маємо. Надіємося, щоби не було такої потреби, але якщо буде потреба, то будемо надавати кращу спеціалізовану допомогу за рахунок цього апарату”, – зауважує Людмила Заїка.

Потреба у сучасному обладнанні була нагальною. Впродовж року реанімаційні відділення лікарні приймають близько 500 дітей, і значна частина наявних апаратів ШВЛ вже застаріла. Нове обладнання не лише оновлює матеріально-технічну базу, а й суттєво покращує якість допомоги, розширюючи віковий діапазон пацієнтів, які можуть отримати вентиляційну підтримку – від народження до 18 років, а потенційно й дорослих. Окрім того, придбання допоможе лікарні відповідати сучасним вимогам Національної служби здоров’я України. Начальниця структурного підрозділу дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук наголошує на важливості цього придбання та ділиться подальшими планами.

“Надзвичайно важливо для нашого закладу придбання саме цього обладнання, тому що це є сучасний високоякісний апарат штучної вентиляції легень. Наше обладнання, яке на сьогоднішній день є в реанімаціях, деяке вже застаріле. Тобто оновлення обладнання, оновлення матеріально-технічної бази закладу – це важлива складова для якісної медичної допомоги нашим маленьким пацієнтам. Якщо в нас були апарати ШВЛ віком від народження до 7 років, то це обладнання дає можливість проводити вентиляцію легень дітям до 18 років і дорослим. Тобто віковий спектр надання допомоги дитячому населенню значно збільшився. За якістю апарат має дуже багато переваг порівняно з іншим старим обладнанням. І тому надзвичайно важливе його придбання для нашої реанімації”, – наголошує начальниця структурного підрозділу дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

Вона також додала, що станом на сьогодні у реанімації є 6 апаратів ШВЛ, три з яких, включаючи новий, є сучасними. Для повної відповідності вимогам НСЗУ лікарня потребує ще принаймні одного такого апарату. Завдяки економії коштів, отриманих за грантом, заклад планує придбати для реанімації апарат ЕКГ та сучасні дитячі пульсоксиметри. Особливо актуальними є неонатологічні пульсоксиметри для маловагових та недоношених діток, використання яких раніше було проблематичним. Наразі лікарня шукає постачальників для закупівлі цього додаткового обладнання, сподіваючись, що реанімація продовжить поповнюватися новим сучасним обладнанням.

Придбання апарату стало можливим завдяки плідній співпраці Івано-Франківська з німецьким містом-партнером Потсдамом. Німецькі партнери надають різнобічну допомогу місту. А цей проєкт став одним із прикладів успішного партнерства у медичній сфері, реалізованого за підтримки уряду Німеччини. Директор департаменту інвестиційної політики, проєктів міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківська Ігор Попадюк розкриває деталі фінансування та реалізації проєкту.

“Потсдам є нашим містом партнером і вони вже нам дуже багато допомагають. Починаючи від підписання угоди про партнерство. Один із проектів – це дитяча міська лікарня. Ми спільно з містом Потсдамом подались на програму спільної співпраці “Engagement Global”, яка фінансується урядом Німеччини. Загальний бюджет проекту становить 50 тисяч євро, 47,5 тисяч євро нам перерахував Потсдам по цій програмі. Ми співфінансуємо дві з половиною тисячі євро, решта дає уряд Німеччини на реалізацію заходів в Україні, але звітують по них місто Потсдам. В рамках цього проекту ми закупили апарат ШВЛ на 1,67 мільйона гривень. Також провели навчання для лікарів в дитячій міській лікарні. І закупили більше дрібного обладнання для лікарні”, – розповідає Ігор Попадюк.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підкреслив, що партнерство з Потсдамом та інші міжнародні зв’язки – це велика можливість для розвитку міста. Саме завдяки ним вдається залучати грантові кошти, які спрямовуються на найважливіші потреби, зокрема, на оновлення медичних закладів. Міський голова також розповів про подальші плани співпраці.

“Співпраця, підписана угода про партнерство дає нам можливість подаватись на грантові проекти. В тому числі, які фінансує німецький уряд. Німецький уряд профінансував. Наступний проект буде ще більший – на 250 тисяч євро. Це нам дозволить купити обладнання і зробити ремонті роботи тут в дитячій лікарні. Тому віримо, що крок за кроком будемо змінювати наше місто, нашу медицину. До речі, мер Потсдама тут був у дитячій лікарні разом з головою ради, разом з депутатами міста Потсдам. Мав можливість подивитися. Ми сказали, що будемо допомагати дитячій лікарні”, – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Нагадаємо, німецьке місто-партнер Потсдам вже не вперше надає Івано-Франківську таку важливу підтримку. Раніше наші німецькі друзі вже передавали місту пожежний автомобіль, автобуси, невеликі автомобілі для різних потреб та допомагали із забезпеченням необхідними генераторами.

Категорії
Місто

Новини
Loading...