Від 20% до 30% від загальної кількості засуджених в Україні потенційно можуть бути залучені до служби у Збройних силах.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив заступник міністра юстиції України Євген Пікалов.
“Сьогодні до лав ЗСУ долучились понад 8300 засуджених, ще 1000 заяв перебувають на розгляді. У нас мобілізувалось також 100 жінок. Якщо говорити про потенціал цієї ініціативи, за нашими прогнозами, близько 20-30% від загальної кількості засуджених в Україні можуть скористатися цією можливістю та стати на захист держави”, – заявив він.
За словами Пікалова, залучення засуджених до війська є не лише способом підсилити оборону, але й засобом ресоціалізації:
“Ми розглядаємо цей процес не лише як шлях поповнення лав захисників, але й як механізм ресоціалізації через найвищий прояв громадянської відповідальності. Міністерство юстиції та ДКВС тримають це питання на постійному контролі, забезпечуючи прозорість та об’єктивність розгляду кожної заяви”, – зазначив посадовець.
Наразі загальна чисельність засуджених і тих, кого утримують під вартою, в Україні становить 37 тисяч осіб. Водночас не всі засуджені підпадають під критерії, необхідні для мобілізації:
“Наприклад, не можуть (бути долученими до лав ЗСУ — ред.) — за тероризм, за корупційні, статеві злочини, за злочини проти основ нацбезпеки. За статистикою, 57% — засуджені за майнові злочини, 11% — це стаття про незаконний обіг наркотиків”, – підкреслив Пікалов.