Вшанували медиків-захисників: у Карпатському шпиталі створили меморіальну стіну

У Карпатському військовому шпиталі 23 травня відкрили меморіальний проєкт “Стіна Памʼяті”. Його присвячено медикам — військовим і цивільним, — які загинули внаслідок російської агресії,...

У Карпатському військовому шпиталі 23 травня відкрили меморіальний проєкт “Стіна Памʼяті”. Його присвячено медикам — військовим і цивільним, — які загинули внаслідок російської агресії, рятуючи життя інших.

Про це повідомляє Місто.
Ініціатором і виконавцем проєкту став підполковник медичної служби Євген-Роман Ліщинський. Лікар-терапевт за фахом, він несе службу в лавах ЗСУ з 2016 року.

Від ідеї до втілення проєкту минуло понад п’ять місяців: Євген власноруч збирав інформацію з відкритих джерел, знаходив фото загиблих, перетворював їх на векторні зображення та випалював на дерев’яних дощечках за допомогою лазера.

«Медицина не має регіональної прив’язки. Ми вирішили вшанувати кожного, хто мав дотичність до медичної справи й загинув — незалежно від регіону чи підрозділу. Це і лікарі, і медсестри, і водії санітарних авто, і бойові медики без профільної освіти», — розповів Євген-Роман Ліщинський.

Перші 50 табличок були готові до 28 лютого, а вже на Великдень, коли їх кількість сягнула 170, меморіальну стіну освятив митрополит.

Станом на сьогодні “Стіна Памʼяті” налічує 507 імен.

Серед вшанованих — представники Збройних Сил, добровольчих формувань (“Госпітальєри”, ПДМШ), ДСНС, поліції, Міністерства охорони здоров’я, а також медики, загиблі ще під час АТО–ООС.

Окремим болючим рядом — імена зовсім молодих. Наймолодшому було лише 18 років. Деякі з табличок присвячені людям, яких Ліщинський знав особисто.

«Це — наша пам’ять, наша вдячність і наша честь для тих, хто поклав життя, рятуючи інших. Для поранених, які щодня проходять повз ці таблички, — це нагадування, що їхні побратими були героями. І що боротьба триває», — наголосив військовий капелан отець Роман Винничук, який освячував меморіал.

“Стіна Памʼяті” у Карпатському шпиталі — унікальна ініціатива, яка стала символом глибокої шани та незгасної пам’яті про тих, хто до останнього подиху стояв на варті життя.
Категорії
МістоНовини

Новини
Loading...