Нова надія для поранених: як нейромодуляція допомагає зменшити фантомний біль

У лікарню Івано-Франківська з Великої Британії цими днями привезли обладнання для черезшкірної нейромодуляції для зменшення фантомного болю, повідомили у Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. За...

У лікарню Івано-Франківська з Великої Британії цими днями привезли обладнання для черезшкірної нейромодуляції для зменшення фантомного болю, повідомили у Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

За два дні, сьогодні та завтра (9–10 червня) планують обстежити близько 50 пацієнтів, яким це може полегшити життя.

Транскутанна електрична нейромодуляція (ТСНМ) — це неінвазивний метод, що полягає у стимуляції периферичних нервів через шкіру за допомогою низькочастотних електричних імпульсів. Така стимуляція активує аферентні шляхи та опосередковано впливає на центральну нервову систему, сприяючи нейропластичності та відновленню функції після травм.

Це один із сучасних методів, який використовують для зменшення фантомного болю, покращення чутливості й відновлення роботи нервів після травм.

Як це працює?

Через шкіру (транскутанно) подається слабкий електричний імпульс, який стимулює периферичні нерви. Це може «розбудити» нервову систему, зменшити біль, поліпшити рухливість і дати шанс на відновлення там, де здавалося – усе втрачено.

Транскутанна нейромодуляція — це приклад того, як сучасна технологія може працювати в тандемі з нейрофізіологією, відкриваючи нові можливості для відновлення навіть у складних випадках нейротравм.

«Перемога все одно за нами. От встану на ноги – і знов туди піду», – говорить боєць, який нині проходить лікування в обласній лікарні.

Він зазнав тяжкого поранення під час наступу наприкінці березня: “FPV-шка прилетіла. Цю руку одразу відірвало, а другу – хвилею розтрощило кістку і порвало сухожилля. Побратим наклав турнікет, і ми своїм ходом пройшли 12 кілометрів – евак розбило”.

У Сумах лікарі буквально “зібрали” його наново. Тепер він уже може самостійно тримати горнятко кави й прочинити двері.

“Якщо за два місяці можу це – значить, буде краще, правильно?” – каже з усмішкою.

Категорії
ВійнаЗдоров'я

Новини
Loading...