Яка будівельна фірма засипає озера в Івано-Франківську?

За словами громадських активістів присутніх на акції, будівельна фірма “Вамбуд” вже засипала невеличке озерце, яке ще пів року тому милувало око івано-франківців, та вирубла...

За словами громадських активістів присутніх на акції, будівельна фірма “Вамбуд” вже засипала невеличке озерце, яке ще пів року тому милувало око івано-франківців, та вирубла дерева і кущі в рекреаційній зоні міста.

Кілька десятків мешканців вчора вийшли на акцію проти майбутньої забудови. Туди ж прибули і представники забудівника, які виправдовувались, що “усе законно”, а на місці озер буде спортивно-відпочинковий комплекс доступний для всіх. Людей відповідь забудівника не задовільнила. Вони переконані, що після засипання озер компанія просто зведе новий розважальний комплекс або житловий масив і таким чином позбавить людей можливості відвідувати рекреаційну зону. Не гаючи часу, відразу під час акції активісти зібрали підписи під листом до міського гоови з проханням надати інформацію на якій підставі компанія “Вамбуд” розпочала будівельні роботи у зеленій зоні та чому було засипано озеро і вирубано дерева. Також люди просять зупинити свавілля та обіцяють, що у разі, якщо забудівник залишить територію вони візьмуть її під свої шефство і власними зусиллями облаштують тут сквер або паркову зону. Нагадаємо, що у: ч. 2 ст. 63 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, на території рекреаційних зон забороняються: а) господарська та інша діяльність, що негативно впливає на навколишнє природне середовище або може перешкодити використанню їх за цільовим призначенням; б) зміни природного ландшафту та проведення інших дій, що суперечать використанню цих зон за прямим призначенням; ч. 5 ст. 4 Закону України „Про туризм” [226], яка встановлює, що під час містобудівного планування, проектування, розміщення, будівництва і реконструкції об’єктів містобудування на територіях рекреаційних зон відповідні органи виконавчої влади, власники об’єктів містобудування повинні передбачати максимальну інтеграцію споруджуваних об’єктів до місцевого соціально-економічного, природного та історико-культурного середовища. Подібні охоронні норми закріплюються й у законодавстві країн Європи. Наприклад, відповідно до ст. 33 Закону Фінляндії „Про землекористування та забудову” [325] в межах територій, визначених регіональним планом як рекреаційні або охоронювані території, встановлюються обмеження щодо забудови. Такі ж обмеження діють в Грузії та Болгарії, Швеції, Іспанії, Німеччині тощо.

 

 

Версії

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...