У Калуській територіальній громаді проводять посилений екологічний моніторинг задля виявлення небезпечних геологічних процесів — зокрема, просідання земної поверхні та засолення водоносного горизонту.
Про це повідомляє Калуська міська рада
21 липня дослідження вийшли на новий рівень — науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу вперше застосували надсучасний георадар AKULA 9000C, вартість якого становить близько 2 мільйонів гривень.
Цей високотехнологічний пристрій дозволяє “зазирнути” під землю на глибину до 30 метрів і виявляти порожнечі, деформації ґрунтових масивів, залишки старих комунікацій та навіть археологічні об’єкти.
Як пояснив Микола Приходько, завідувач кафедри геодезії та землеустрою ІФНТУНГ, прилад випромінює спеціальні хвилі, які, відбиваючись від об’єктів під землею, формують зображення на моніторі. Після збору інформації дані аналізуються для виявлення потенційних загроз.
Першими зонами дослідження стали територія хвостосховищ і вулиця Європейська — місця, де раніше фіксували деформації ґрунтів.
За словами професора Едуарда Кузьменка, результати роботи георадара буде порівняно з попередніми дослідженнями, проведеними методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі, що дозволить отримати максимально точну картину підземних процесів.
Моніторинг триває. Отримані результати стануть основою для запобігання екологічним ризикам та забезпечення безпеки мешканців регіону.