Масові велокрадіжки в Івано-Франківську: люди спіймали велозлодія на гарячому

Про спробу затримання велокрадія пише Viktor Zagreba в Фейсбук.   Чоловік побачив, як невідома особа спробувала викрасти велосипед молодої жінки. Проте Віктор не розгубився...

Про спробу затримання велокрадія пише Viktor Zagreba в Фейсбук.

 

Чоловік побачив, як невідома особа спробувала викрасти велосипед молодої жінки. Проте Віктор не розгубився і, за його словами, спробував наздогнати невідомого. Щоправда – невдало. Злодій втік дворами міста.

“Щойно якийсь чоловік, років 35-40, худий, в брюках і літній сорочці, намагався вкрасти ровера біля квіткового магазину по вул. Володимира Великого. Власниця якось вчасно вийшла, чи то почула чи що, і відбила ровер. Я побачив вже кінець епізоду, спитав що сталося, вона пояснила, і я зробив спробу наздогнати вуйка. Спроба була невдалою, вуйко втік дворовими стежками і скакнув через паркан садочка, а я був з ровером і багажем, не зміг то повторити. Сталося це “розставання” в дворах біля вул.Короля Данила і Мазепи.

Тому франківці, будьте пильні! Поки наша мєнтівка не реформована, а в місті та країні розгул дрібного і великого криміналітету, лише замок типу U-lock врятує вас від сумної долі пересаджування на маршрутку або автомобіль! Замки такі продаються у веломагазинах за цінами від 250-300 грн, якщо не помиляюсь. Замок типу “тросик” допомагає хіба щоб діти не бавились, і щоб від пориву вітру не впав ваш ровер. Від крадіжки ці тросики не захищають, на жаль.

Я так розумію, що велосипеди стають популярними серед крадіїв, бо по них мало хто пише заяви в міліцію — на відміну від, скажімо, грабіжництва чи квартирної або автомобільної крадіжки. Тобто ровери можна красти безкарно не лише тому, що мєнти нікого не шукатимуть, а ще й тому що власник ровера навряд чи взагалі буде кудись звертатись. Так що ще раз – U-lock і лише U-lock!”, – пише користувач.

Нагадаємо, велокрадіжки вже стають “системою” в Івано-Франківську. Щодня в соцмережах з’являється інформація про велокрадіжки. У відчаї, франківці часто навіть не звертаються до правоохоронців, через низький відсотой ймовірності повернення вкраденого. Активісти, спільно франківськоюкомандою айтішніків навіть запустили окремий стартап з пошуку викрадених велосипедів Backmy.bike. Проект покликаний об’єднати людей у боротьбі з викрадачами велосипедів.

Версії вже не раз повідомляли про цю серйозну проблему в обласному центрі. Зокрема, в метеріалі “Крупним планом: хто кришує велокрадіжки на Прикарпатті?” йдеться про те, що за бажання міліція протягом двох-трьох тижнів могла б ліквідувати найкрупніші канали збуту крадених велосипедів, тим самим звівши до мінімуму відповідну сумну статистику. Натомість «доблесні» правоохоронці час від часу заспокоюють велоспільноту міста переможними реляціями про спійманих дрібних крадіїв.

Джерело

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...