ЗНО 2015: основні проблеми та нові можливості для абітурієнтів

Як будь-яка система створена людиною, система ЗНО не є ідеальною і потребує постійних нововведень та вдосконалень. 2015 рік став багатим на нововведення, які спричинили...

Як будь-яка система створена людиною, система ЗНО не є ідеальною і потребує постійних нововведень та вдосконалень. 2015 рік став багатим на нововведення, які спричинили хвилю невдоволення і водночас схвальних відгуків.

Одне з них – винесені на квітень тести з української мови та літератури. Одразу після проведення даного тесту розгорівся скандал. Після публікації офіційних відповідей, прокотилася хвиля обурення, яку викликали  п’ять завдань № 29-33, що стосуються фрагменту з твору сучасної української письменниці Галини Пагутяк «Потрапити в сад», а саме «Маленький шлях не для людей». На думку абітурієнтів та їх батьків, варіанти відповідей на дані питання у тесті синонімічні. Тому абітурієнти здійснили збір підписів під петицією з вимогою анулювати результати спірних завдань. Втім конфлікт був вирішений після зняття балів за дані питання. На офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти так охарактеризували дану ситуацію: «У міжнародній практиці використання тестових технологій під час педагогічного оцінювання достатньо часто трапляються випадки, коли за результатами виконання учасниками робіт окремі завдання тестів виявляються такими, що мають незадовільні психометричні характеристики. Причинами незадовільних характеристик можуть бути помилки в завданнях, високий рівень складності та ряд інших. У подібних випадках задля забезпечення справедливості всім учасникам або зараховується однакова кількість балів (незалежно від наданого варіанта відповіді), або вилучаються проблемні завдання з тесту. Такі рішення не впливають на місце абітурієнта в кінцевому рейтингу, тому що застосовуються до всіх учасників».

Наступне нововведення: впровадження дворівневих тестів з української мови, а саме «базового» та «поглибленого». Базовий рівень тесту складали всі абітурієнти і випускники загальноосвітніх навчальних закладів. Поглиблений рівень тесту з української мови та літератури – абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету.

Також відбулася зміна системи оцінювання тестів. На даний момент діє система «здав – не здав». Раніше абітурієнт повинен був набрати мінімум 124 бали з кожного з предметів, мінімум 140 – з  профільного предмету своєї спеціальності; тепер мінімальний бал скасували.  Спеціальна комісія визначає, скільки потрібно дати відповідей, щоб здати тестування. Це відбувається після того як всі учасники ЗНО складуть тест. Ті, хто не набрав відповідної кількості відповідей, вважаються такими, що не склали. Слід зазначити, що тут Україна запозичила позитивний світовий досвід, коли пороговий бал визначають провідні експертні групи за певним критерієм.

Про позитивні чи негативні наслідки нововведень говорити ще рано. Зазвичай їх можна побачити через значний період часу. Проте система змінюється і це факт… Вчитися можна тільки на помилках. Надіємось, що цьогорічні зміни в системі ЗНО призведуть також до якісних змін у системі освіти загалом, адже вона потребує реформ. Також сподіваємось, що до вищих навчальних закладів на державні замовлення пройдуть найрозумніші абітурієнти, найкращі з найкращих… Адже через декілька років саме вони будуватимуть майбутнє України.

Автор: Катерина

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...