Дуркач Надія про проблеми в медицині та шляхи їх вирішення

Ми розпочинаємо цикл публікацій, де лікарі-співзасновники ГО «Асоціації захисту прав медичних  і фармацевтичних працівників» розкажуть про проблеми медицини та своє бачення необхідності створення даної...

Ми розпочинаємо цикл публікацій, де лікарі-співзасновники ГО «Асоціації захисту прав медичних  і фармацевтичних працівників» розкажуть про проблеми медицини та своє бачення необхідності створення даної громадської організації. Першою свої думки висловила Дуркач Надія, лікар-офтальмолог  МП  № 3.

 

Вона розповідає, що вся складність полягає в тому, що найбільша відповідальність завжди лягає на лікаря. Усі проблеми професії медиків поділяє на 4 основні частини:

«По-перше, лікар – це своєрідна частина ланцюга, яка знаходиться між пацієнтом і державою. З одного боку, до лікарів звертаються люди зі своїми захворюваннями і лікар виконує свої професійні обов’язки (сумлінно чи не сумлінно, про це пізніше), а з другого боку – держава, яка своїми законами не допомагає , а частіше ускладнює виконання цих же обов’язків.

По-друге, рівень довіри до лікарів дуже низький. Часто приходять пацієнти, які вже з порогу агресивно налаштовані, у всіх своїх хворобах винуватять медицину і весь свій гнів «зливають» на медичний персонал.

По-третє, дуже часто можна почути звинувачення в сторону лікарів що вони хабарники, корупціонери, нахаби і бізнесмени. І в цих словах, на жаль, є доля правди. В силу різних обставин часто лікарі забувають про те, що ми є служителями  людей; забули,  що кожна людина наділена гідністю і пошаною, які ми повинні захищати; забули про мораль і етику; забули про милосердя і щирість!

По-четверте, вражають відносини медичного персоналу між собою! Ми хочемо, щоб нас поважали в той час, коли не поважаємо себе і один одного!».

Надія Дуркач зазначає,  що наша медицина потребує змін і реформ:  «Велика роль в цих процесах належить громадським організаціям. На щастя, в нашому місті нещодавно створено ГО «Асоціацію захисту прав медичних і фармацевтичних працівників», яка готова працювати в цьому напрямку. Я вважаю, що діяльність цієї спільноти медиків і фармацевтів повинна бути різнобічною. Потрібно готувати пропозиції  змін до законопроектів, робити початкові кроки  переходу до страхової медицини, налагоджувати діалог між медиками і державою та між медиками і пацієнтами,   поступово змінювати світогляд лікарів і ставлення до хворого, розвивати в медиках  такі моральні якості як чуйність, співчуття, терпеливість, милосердя, доброзичливість і щирість, залучати до співпраці представників церков. Перші кроки вже зроблено і є люди, які готові допомагати іншим в цій важкій праці».

Надія Дуркач закликає до єднання усіх медичних працівників і спільної нелегкої праці задля реформування і змін у медицині.

 

 

 

Матеріал підготувала: Катерина Волошин 

 

Категорії
Особистості
Новини
Loading...