Чим сьогодні займається дружина екс-мера Лідія Анушкевичус дізнавалися у неї особисто

За кожним великим чоловіком стоїть велика дружина. Чим сьогодні займається дружина екс-мера Івано-Франківська Лідія Анушкевичус дізнавалися у неї особисто.   – Пані Лідо, чи...

За кожним великим чоловіком стоїть велика дружина. Чим сьогодні займається дружина екс-мера Івано-Франківська Лідія Анушкевичус дізнавалися у неї особисто.

 

Пані Лідо, чи змінилося Ваше життя і побут після виборів, на яких Віктор Андрюсович уступив крісло мера опоненту?

Змінилось і змушена відмітити – до кращого. Переживаємо новий романтичний період. У Віктора з’явився вільний час і,  що саме головне, над головою не висить відповідальність за всіх і за все. Це надзвичайне відчуття свободи!  На мою думку, роботу потрібно періодично змінювати, щоб можна було проаналізувати її, оцінити всі плюси і мінуси. Коли ти постійно в стресовому стані, а інакше 9,5 років каденції міського голови в такий складний час не назвеш, то зміна роду занять  йде тільки на користь. У нас багато  планів, життя продовжується!

Як оцінюєте роботу нової команди в міській раді?

Свободівська  команда вміє системно працювати, вони це показали за минулої каденції і під час виборів – це плюс. Мінус – маючи більшість у міській раді,  в демократію ці хлопці особливо не збираються бавитись, це не в їхніх правилах. Перша сесія розчарувала.

Вміти слухати  інших і при цьому брати відповідальність за рішення на себе – це велике мистецтво. Дай Бог новій владі його опанувати для того, щоб бути корисними для громади міста.

Щодо інших політичних сил – чекаю від них конструктиву. Головне, щоб не було роботи по принципу – Баба Яга проти! Політики повинні зрозуміти, що розчаровувати виборця вони просто вже не мають права.  Люди помінялися, чи готові змінитися політики і чиновники?

Як дружина екс-мера, які поради можете дати теперішній першій леді міста?

 Для дружини публічної особи є два варіанти – заховатися за плечі чоловіка, або розділити з ним частину відповідальності. Кожен вибирає своє. В любому  випадку головне – підтримувати  чоловіка.

 Я, особисто, ніколи не боялась публічності. Комусь це подобалось, когось, навпаки – дратувало, але то був мій вибір. Саме завдяки статусу дружини міського голови, мені вдавалось вирішувати багато питань і допомагати людям.

 

 

– Ви займалися волонтерством і допомогою нашим бійцям на Сході України. Чи досі продовжуєте цю справу? Якщо так, то де черпаєте сили і де знаходите підтримку?

Навесні буде два роки  активної  роботи волонтерської групи «Свій за свого». Від форми і берців, до тепловізорів і машин. Чим ми тільки не займалися! Звичайно, постійно все міняється і наша робота також. В першу чергу ми допомагаємо військовим на Сході, але гуманітарні питання все частіше і частіше виникають саме зараз.

Підтримка – це, в першу чергу, наші сім’ї та небайдужі люди, які нам довіряють, вдячні  дзвінки зі Сходу і моральне задоволення від того, чим займаєшся.

– Що, на Вашу думку, може перетворити ніжну і тендітну жінку, на активіста і громадського діяча? Чи потрібен для цього «особливий» (сильний) характер?

Активіст, громадський діяч – то звучить якось дуже чопорно. Я навіть боюсь таких слів. Мені більше до вподоби слово волонтер, бо волонтером може стати кожен, не дивлячись, чи є в тебе «сильний» характер. Головне – бажання  допомагати . Останній приклад – наша волонтерська розколяда. Ми колядували на вулицях міста,  роздавали наші традиційні пряники, розмальовані волонтерами. Нас було багато. більше 30 чоловік. Абсолютно різні люди, з різними характерами. Ми отримали надзвичайне задоволення і заколядовані гроші витратили на планшети для артилеристів. Нічого особливого – просто зробити корисну справу. Перший крок – це перейти від слів до діла, не лінуватися і знайти собі однодумців.  Роботи , насправді, дуже багато для любої людини.

Який Ваш рецепт щастя?

Я шукаю щастя в дрібницях. Для мене щастя – піти  разом з чоловіком в кінотеатр і з тацею попкорну  дивитися фільм (зараз, як і 35 років тому!) Щастя – з синами вболівати за улюблену команду на баскетболі, а після того в подробицях обговорювати гру. Щастя – читати казочку внукові і грати з ним футбол. Щастя – поїхати до мами в село і разом поратися біля хати.  Щастя – здоров’я рідних і улюблена робота. Щастя – допомагати хлопцям на Сході і малювати пряники з дівчатами волонтерами.

Це так просто, бути щасливою людиною!

Журналіст Мар’яна Циганин

Категорії
Особистості
Новини
Loading...