Як захистити дитину від застуди при різкому потеплінні

Всі ми з нетерпінням чекаємо настання весни і приходу теплих днів. Однак існує чимала небезпека простудних захворювань в цей період. Відбувається це, частіше за...

Всі ми з нетерпінням чекаємо настання весни і приходу теплих днів.

Однак існує чимала небезпека простудних захворювань в цей період. Відбувається це, частіше за все, через те, що батьки неправильно одягають своїх дітей. 

Які помилки роблять батьки, коли вибирають, у що одягнути дитину для прогулянки на вулиці при різких перепадах погодних умовах в демісезонний період?

Плюсова температура ще не означає, що на вулиці тепло.

Стовпчик термометра – важливий, але далеко не єдиний показник того, тепло на вулиці чи ні. Не менше значення мають вологість, а також сила і напрям вітру.
Тому варто звертати увагу і на те, куди показує стрілочка напрямку вітру, і яка у вітру швидкість. Якщо вітер дме з півдня – на вулиці дійсно тепло (або з південного заходу або з південного сходу), при цьому, якщо його швидкість перевищує 5 м / с – то це досить сильний вітер. При швидкості 7-10 – буде дуже вітряно і досить холодно, є ризик застудитися. При такій погоді варто одягати дитину в зимові речі, не забуваючи шарфика і теплою шапочки.

При 15 м/с, як правило, оголошується штормове попередження, і в таку погоду краще не виходити на вулицю.

Не поспішайте роздягати дитину.

Навіть якщо на вулиці тепло і світить сонечко ранньою весною, не поспішайте знімати з дитини шапку і шарфик, надягати тонкі штани замість зимового комбінезона. Пам’ятайте, що погода в цей час може бути досить оманливою.

Крім того, не забувайте, що дитина часто сідає на попу в пісочниці або на гойдалках. Все це ще досить холодне, тому є ризик не просто підхопити застуду, а й отримати захворювання сечостатевої системи.

 

В даному випадку краще змінити курточку на легшу, але залишити теплі штани від зимового комбінезона. Взуття теж можна підібрати більш тонку, але надіти щільні шкарпетки з натуральної тканини – це дуже важливо, тому що в синтетичних виробах ніжка швидше потіє, а тканина не вбирає вологу. В результаті дуже скоро ніжки дитини можуть стати мокрими.

Не впадайте в крайнощі.

Іноді батьки люблять впадати в крайнощі. Навесні на дитячому майданчику можна зустріти як закутаних ведмежат, так і по літньому роздягнених малюків.
Завжди слід знати міру. Адже занадто тепло одягнені діти швидко потіють і можуть захворіти, занадто роздягнені – тим більше.

При мінливій погоді дуже важливо стежити за станом дитини, завжди мати при собі якийсь змінний одяг, особливо, якщо ви йдете надовго і далеко з дому, припускаючи, що якийсь час проведете на вулиці, а якесь в приміщенні (з відвідуванням магазинів, кафе, дитячих центрів). Важливо мати при собі якісь речі для переодягання дитини, якщо вона спітніє або якщо в приміщенні буде занадто жарко.

Уважно стежте під час прогулянки за тим, як поводиться і відчуває себе дитина. Перевіряйте періодично ручки і носик, а також шийку, якщо вона мокра – то дитині однозначно жарко і краще повернутися додому і переодягнутися.

Джерело

Категорії
Здоров'я
Новини
Loading...