Нові правила реєстрації нерухомості – шлях до нового, чи загальний хаос?

Нові правила чи нові корупційні схеми? Сьогодні нотаріус є ключовим елементом в процедурі оформлення прав на нерухомість.   Ми приходимо до нього і через...
Нові правила чи нові корупційні схеми? Сьогодні нотаріус є ключовим елементом в процедурі оформлення прав на нерухомість.

 

Ми приходимо до нього і через 2 години в державному реєстрі з’являється запис про зареєстроване право власності на нашу нерухомість. Але за новою схемою, яка запропонована Мінюстом, між покупцем і продавцем окрім нотаріуса, буде чотири нових чиновника, які будуть чесними і лояльними до відвідувачів……

Міністерство юстиції збирається змінити правила реєстрації нерухомості.

Нововведення полягає в тому, що приймати документи будуть адміністратори, а обробляти їх − реєстратори, з якими клієнти не зможуть контактувати. Договори в такому режимі нібито допоможуть викорінити корупцію в галузі. Саму ж функцію реєстрації планують передати місцевій владі. Так пояснив майбутні зміни керівник Мін’юсту Павло Петренко.

Чи полегшить нововведення процедуру оформлення нерухомості? Чи не призведе це все знову до шалених черг та хабарництва яке ми колись мали?

Боротьба з корупцією − це звучить дуже помпезно і як завжди на часі, але як правило в цій боротьбі перемагає завжди корупція. Тому чергова боротьба з корупцією, в даному варіанті, який нам пропонується, призведе лише тільки до всеукраїнського хаосу.

На сьогоднішній день діє система реєстрації, яка була впроваджена в 2013 році, яка працює вже другий рік, і в принципі, яка значно покращила ситуацію.

Зараз, приходячи до нотаріуса, покупець і продавець виходять від нього з уже зареєстрованим правом власності, що виправдовує ті витрати, які платяться нотаріусу при реєстрації та оформленні договору. Тобто ось ця надійність роботи нотаріуса, швидкість реєстрації, відсутність черги, підготовка нотаріусом всіх документів та їх передача в реєстраційні служби безпосередньо нотаріусом з одночасним оформленням договору, виправдовує витрати. 

Мінюст же пропонує наступне: покупець з продавцем приходять до нотаріуса, нотаріус пропонує скласти договір, допомагає, надає юридичну послугу та здійснює нотаріальне посвідчення, при цьому бере за це якісь гроші. Потім нотаріус відправляє ці документи адміністратору того району, в якому знаходиться об’єкт нерухомості. Після того адміністратор цього району відправляє ці документи далі, реєстратору, для реєстрації. І вже реєстратор здійснює реєстрацію в реєстрі прав.

Знову черги, хабарі та час.

Ось така собі боротьба з корупцією по нашому….

Далі буде…..

 

Ігор Фріс

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...