Сьогодні громада Івано-Франківська завітала на митницю.
“Керівник митниці” на зустріч із громадою не прийшов, а от заступнику запропонували написати заяву на звільнення.
Однак “донецький чиновник” відмовився, тому громада підготувала для нього бус “На Донбас”, яким він поїхав до Прокуратури області.
У ці хвилини митник перебуває в обласній прокуратурі, куди його відвезли активісти, щоб він написав заяву про зловживання.
Наразі він відмовляється це робити і хоче написати заяву на активістів.
фото: Р.Гудзінський
В Прокуратурі активісти зустріли голову ОДА Олега Гончарука. Каже, що працює над звільненням з посад незаконно призначених на митницю.
На митниці ж кажуть, що його начальника викрали.
За даними офіційного сайту територіального органу ДФС в Івано-Франківській області наприкінці квітня першим заступником начальника Івано-Франківської митниці ДФС (з 27.04.2016) став Михайло Закалінський, який родом з Донеччини. (Місце народження: Україна,Донецька обл., м. Дебальцево, с. Світлодарське).
Закалінський народився та все життя працював у Донецькій області, зокрема, й під час президенства Віктора Януковича. Зауважимо, він отримував від керівництва Донецької області та митниці нагороди і почесні грамоти у 2002, 2003, 2005 та 2010 роках.
Ще одного «донецького» митника Володимира Козюберду призначили 29 квітня заступником начальника Івано-Франківської митниці ДФС- начальником відділу боротьби з митними правопорушеннями.
Обидва новопризначенці раніше «трудилися» на митницях у Донецьку.
Зокрема, Михайло Закалінський у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймав керівні посади на Донецькій митниці. Згідно ЗУ «Про очищення влади» він підпадав під люстрацію. Втім, у 2015 році його перевели в Київську митницю, а звідти – в Івано-Франківську.
Варто зауважити, на початку травня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман провів робочу зустріч із Головою Державної фіскальної служби України Романом Насіровим та головою Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадієм Москалем.
Сторони обговорили питання боротьби із зловживаннями на митниці, зокрема контрабандою, а також зміни системи роботи митниці загалом.
Прем’єр-міністр підкреслив, що в усій системі митниць, починаючи з головних департаментів та завершуючи місцевими митницями і пунктами пропуску, існують різні тіньові схеми контрабанди, які не додають до Державного бюджету десятки мільярдів гривень через несплату податків.
Зокрема, прем’єр-міністр наголосив, що необхідно провести аналіз усіх кадрових рішень на митницях, що були прийняті до 1 травня, зокрема в останніх числах квітня. “Я думаю, що є призначення, які не личать сьогодні державній митній службі, Державній фіскальній службі”, – підкреслив він.
А також Гройсман зазначив, що відповідальність за зловживання на митниці буде жорсткою. “Застерігаю усіх керівників областей, голів адміністрацій: якщо хтось думає, що він може одного “схемщика” замінити на іншого, то він глибоко помиляється. Так не буде. Має бути тільки публічність, відкритість і ефективність”, – підкреслив він.