Чи стала розмальована стіна на Мазепи, 100 окрасою міста? Думки мешканців вкотре розділилися. Люди намагаються зрозуміти, що хотів передати зображенням “Свіжа фарба” польський художник Zbiok.
Славомір Чайковський, відомий серед художників під іменем Zbiok, розмальовує фасади будинків у різних містах світу. Перед тим як творити, митець певний час мешкає у місті, аби відчути його зсередини.
На малюнку “Свіжа фарба” в Івано-Франківську в алегоричних образах художник зобразив процес переходу від старого до нового через певний процес ініціації. В Україні таким процесом Славомір Чайковський називає фарбування предметів публічного простору у національні кольори. Фарбуючи мости і загорожі, нація намагається провести демаркаційну лінію, за котрою залишає своє важке і обтяжливе минуле, готова почати нову сторінку своєї історії, перетворитись і трансформуватись у нове суспільство.
Ідея відображена у двох постатях і дзеркалі-порталі. Одна з постатей має порушену структуру анатомії, зображуючи людину деформовану режимами, тяжким спадком тоталітарної імперії.
Другий образ виконує функцію порталу, пройшовши шлях крізь який людина змінюється. Дзеркало є образом жесту, дії, яким людина відмежовує себе від минулого.
Однак не всі мешканці міста оцінили роботу схвально. Поява нового стінопису викликала чимало негативних відгуків.
Міський голова Руслан Марцінків прокоментував процес створення муралів у Франківську.