Нещодавно провідна національна авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ) відкрила вигідний вигідний рейс в одне з найцікавіших польських міст – Гданськ. Двічі на тиждень за більш, ніж бюджетною ціною (від 750 грн) можна полетіти з Івано-Франківська до Гданська. Столиця Поморського воєводства є не лише цікавою туристичною атракцією, але й зручним способом дістатися майже до всіх скандинавських країн за прийнятною ціною. Гданський аеропорт пропонує численні рейси у ці напрямки.
Якщо туристу хочеться, щоб приморське місто володіло багатою історією, великою кількістю цікавих місць і бездоганним європейським стилем, то йому сміливо можна рекомендувати подорож до найбільшого портового центру Польщі – Гданська. Незважаючи на легку прохолоду Балтійського моря, в це місто неможливо не закохатися.
Гданськ належить до так званого триміста – агломерації на півночі Польщі, куди також входять портові міста Сопот і Гдиня. Побувати в Польщі і не відвідати старовинне місто Гданськ – означає не до кінця увібрати в себе дух і культуру одного з найзагадковіших і волелюбних народів Східної Європи. Гданськ слугував колискою видатних історичних особистостей зі світовим ім’ям: фізик Фаренгейт, астроном Гевелій, філософ Шопенгауер, літератор і художник Грасс, політичний діяч Валенса та багато інших.
Під час Другої світової війни 90% міста зруйнували, але поляки відбудували всі історичні та архітектурні цінності. Тому сьогодні центральна частина Гданська – це місто-музей.
Більшість туристів із захопленням відгукуються про Старе місто – архітектурний комплекс, який звели в XIII-XVIII століттях і при цьому він чудово зберігся до нашого часу.
Гданськ споконвіків культивував бурштинове мистецтво. Будучи у всі часи важливим центром видобутку і переробки цього надзвичайного матеріалу, Гданськ досі є визнаним науковим осередком, що займається тематикою бурштину. В самому серці міста на великій торговій площі можна придбати різноманітні вироби з бурштину, найбільше тут – прикрас.
Європейський Центр Солідарності у Гданську – яскравий приклад цікавої музеєфікації польського національного протестного руху 1980-х років, а ще – просвітницький майданчик, де й нині народжуються і рефлексуються суспільні зміни. На тлі останніх політичних та соціальних подій в Україні експонати музею справляють враження, схоже на дежавю.
Якщо ви перебуваєте у Гданську хоча б кілька днів, обов’язково потрібно відвідати такі міста як Гдиню і Сопот. Останнє заснували в кінці XIXстоліття, і воно отримало назву «Монте-Карло півночі». Сопот є ідеальним місцем для безтурботного релаксу, оскільки тут зосереджена величезна кількість закладів відпочинку. Тут чудові пляжі, аквапарк, найдовший у Європі прогулянковий пірс довжиною 511 м, а також у цьому місті функціонує відомий на всю країну оздоровчий центр, де лікують мінеральною водою.
У Гдині варто одразу прямувати в порт, який динамічно розвивається ще з 1920 року. А в приміщенні Морського вокзалу відкрили унікальний інтерактивний Музей еміграції, де в цікавому мультимедійному форматі презентують довоєнну Балтику та мільйони емігрантських доль. Справа в тому, що в 30-х рр. Гдиня була «вікном у світ» і портовою гордістю ІІ Речі Посполитої. Ще з XIXст. саме тут збігалися всі польські еміграційні маршрути, а з вокзалу щодня вирушили в море тисячі людей, сповнені надій на краще життя.
Гданськ, Сопот і Гдиня – унікальне польське тріо, де неодмінно має побувати кожен поціновувач краси, мандрів, історії та пригод.