13 серпня, на територію садиби Гриневичів заїхала техніка і розпочалися роботи по знесенню архітектурної пам’ятки.
Будинок недавно внесений у список нововиявлених пам’яток архітектури. Інформацію про історичну та архітектурну цінність споруди для міста Івано-Франківська та про прохання місцевих активістів зберегти будівлю музею добре знали “нові власники”.
Однак, це не стало для них перешкодою. Ініціатор знесення, – діючий депутат облради Сіреджук, замість громади обласного центру вирішив, що 200-річну історичну пам’ятку в Івано-Франківську вже не зможе ніхто врятувати.
Керуючий процесом знесення будівлі пан Андрій зазначає, що її буде цілком зруйновано і зберігати в ньому вже просто нічого. “Колони при вході ми планували демонтувати, але виявилось, що вони не монолітні, а теж викладені із цегли. Тобто, якщо ми спробуємо їх перенести, то вони просто розсипляться”, – зазначив чоловік.
Попри це, депутат облради Дмитро Сіреджук раніше запевняв кореспондента видання про майбутнє збереження споруди: «Ми не просто залишимо деякі старі елементи, а при можливості 100% усіх старих елементів, які вдасться зберегти, збережемо і поставимо на місці нового будинку. Де вони були, там вони і будуть. Ніхто не говорить про те, щоб їх зняти і викинути. Колони, пілястри – ми будемо максимально використовувати старі елементи у новій будові». Як бачимо, своїх слів депутат не пам’ятає.
Зі слів робітників, ніяких вказівок на збереження тієї чи іншої частини фасаду чи будівлі не надходило, пише Галицький кореспондент.
Ще один унікальний будинок Івано-Франківська назавжди зник з історичної спадщини міста. За інформацією Версій Дмитро Сіреджук хоче звести на місці історичної споруди 8-поверховий житловий будинок на 42 квартири.
Нагадаємо, 14 березня 2001 року в цьому будинку було відкрито один з наймолодших музеїв міста — музей української родини Гриневичів. В ньому експонувалися зібрані з ініціативи «Союзу українок» матеріали про внесок цієї родини в національне відродження, зокрема й матеріали, які стосувалися письменниці Катрі Гриневичевої(1875-1947 рр.), яка брала активну участь у демократичному жіночому русі в Галичині. Ірина Вільде називала Катрю Гриневич «неперевершеним майстром стилю в українській літературі». Музей відкрили в оселі племінниць Катрі Гриневичевої — сестер Дарії та Ірини Гриневичів, які, згідно заповіту, наприкінці 90-х років подарували свій будинок міському осередку «Союзу українок», щоб створити в ньому музей родини Гриневичів. Союзянки Івано-Франківська три роки збирали матеріали для майбутньої експозиції в архівах Львова, Києва, Івано-Франківська. В музеї було понад тисячу експонатів. Вони відображали побут станиславівської інтелігенції (антикварні меблі, картини, посуд), представляти фотоматеріали про членів великої родини Гриневичів.