Про це у коментарі кореспонденту Gazeta.ua сказав політолог Олексій Кошель.
За словами експерта, опір з боку парламентського корпусу щодо непроведення дострокових парламентських виборів буде колосальний.
“У парламенті завжди є низка народних депутатів, котрі незадоволені будь-якими спробами розпуску парламенту. Я хочу нагадати, що для проведення повноцінної виборчої кампанії у мажоритарних округах (якщо це не була Західна Україна і кандидат не був єдиним кандидатом від опозиції) потрібно було кілька мільйонів доларів. А часто цифри доходили і до 5-7 мільйонів. Те саме стосується і політичних партій, адже лише рекламний бюджет у докризовий період міг сягати 20-40 мільйонів доларів. Але крім фінансової складової є ще і величезний політичний ризик, адже не факт, що політик, який проходив по мажоритарному округу і який потрапив до парламенту по списку, захоче знову ризикувати і йти на дострокові вибори”, – зазначив експерт.
На думку Кошеля, у цьому контексті з боку парламентарів можна буде побачити низку спекуляцій, одна з яких – “вибори, як дестабілізуючий фактор у державі”.
“Не вигідно всьому депутатському корпусу”, – загалом зауважив політолог.
Зокрема, на думку Кошеля, йдеться про ті політичні сили, які бояться втрати влади.
“Сьогодні в Україні влада сконцентрована в руках єдиної пропрезидентської політичної сили – партії “Батьківщина”. Тому для них проведення дострокових виборів може означати також і втрату влади. Тому що в нас є можливість проведення президентських виборів в один тур. Дострокові парламентські вибори, якщо будуть проведені не пізніше початку осені, призведуть до ситуації, коли блок “Порошенка-Кличка”, “”Солідарність”+УДАР” чи єдина партія на їх базі може сформувати одноосібну парламентську більшість. А це означає втрату влади для “Батьківщини””, – сказав експерт.
За його словами, “Батьківщина” і її лідер Юлія Тимошенко не зацікавлені в проведенні виборів.
Щодо законних підстав для розпуску парламенту, то політолог зауважив: “Знаходження підстав для дострокових виборів парламенту – це питання, яке вирішує група юристів. Головне – це політична воля. А юридичні підстави завжди знайдуться”, – зазначив політолог.
“Зараз це питання – надзвичайно високої ваги політичної відповідальності. Потрібно, щоб Петро Порошенко і Юлія Тимошенко, як два фаворити виборчої кампанії, дуже чітко сказали своє слово з приводу питання дострокових виборів”, – сказав експерт.
Нагадаємо, що за повідомленням “Дзеркала тижня” досягнута принципова домовленість політичних еліт із приводу недоторканності цього скликання ВР до 2017 року.