На Франківщині знаходиться найбільший в Карпатах за площею і висотою скельний масив (фото)

Скелі Довбуша (с.Бубнище, Болехівська м/р, Івано-Франківської обл.) – найбільший в Карпатах за площею і висотою скельний масив піщаників   Комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення...

Скелі Довбуша (с.Бубнище, Болехівська м/р, Івано-Франківської обл.) – найбільший в Карпатах за площею і висотою скельний масив піщаників

 

Комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення розташована на висоті 600 м над рівнем моря на площі 100 га.

Химерні нагромадження піщанникових скель висотою до 50 м утворилися понад 70 мільйонів років тому на дні теплого моря. Про це пишуть Версії з посиланням на Туристичне Прикарпаття.

Кам’яний лабіринт в буковому лісі, шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже 1 км. Прямовисні скелі служать місцем тренувань і змагань альпіністів та скелелазів.

На скелях Довбуша часто бував Іван Франко, а його син Тарас, досліджуючи історію походження скель, заперечив припущення вчених, що тут існували язичницькі капища.

Після поширення в Карпатах християнства в таких місцях виникали печерні монастирі-скити, а згодом – сторожеві фортеці, в яких місцеві мешканці переживали монголо-татарську навалу.

А в 1744 році під час походу на Дрогобич тут побували карпатські опришки під командуванням Олекси Довбуша, на честь якого названі скелі.

У скельних «стінах» вибито декілька печер, які мають чіткі геометричні форми, рівні поверхні. Вони використовувались як кімнати для відпочинку, складські приміщення, конюшні. На стіні, що справа від печер, проглядається чітке зображення голови лева.

Джерело

Категорії
Подорожі
Новини
Loading...