в Івано-Франківському міському суді розглядаються адміністративні правопорушення у справах порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Правопорушниками виступають депутати міської ради від “Свободи” Віктор Синишин і Василь Скиданчук, якіі працюючи в ЄРЦ (МІУК), зареєстрували фірми «Станіслав-ІВ» та «Галичина-ІВ» та відповідно отримували підряди від цього ж комунального підприємства.
Посадовці підписували акти приймання-передачі виконаних робіт, проведених підприємствами, співзасновниками яких вони були та не вживали жодних заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів.
Втім, на жодне засідання жоден з депутатів систематично не з’являються, через що засідання постійно переносяться. Причинами цього є перебування на лікуванні та систематичні відрядження до Львова, Чернівців, Одеси перед судовими засіданнями.
17 жовтня на сайті електронних петицій до влади Івано-Франківська зареєстрували петицію про позбавлення цих депутатів мандатів:
«Депутати Івано-Франківської МР, Віктор Синишин і Василь Скиданчук, які, працюючи в «ЄРЦ», зареєстрували фірми «Станіслав-ІВ» та «Галичина-ІВ» відповідно, за що отримували підряди від цього ж комунального підприємства. Загалом на двох вони уклали понад 40 договорів з проведення ремонтних робіт на понад 600 тис. гривень. В Івано-Франківському міському суді у справі порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, депутати не з’являються, мотивуючи це різноманітними причинами. При цьому сесії міськради відвідують регулярно і з посмішкою на обличчі. Такі люди не мають права представляти інтереси громади!», – йдеться у тексті петиції.
Наразі петиція зібрала сім підписів. Для її розгляду необхідно до 15 січня 2017 року зібрати ще 243.
Ймовірно таким чином затягується розгляд справ, оскільки, згідно з ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Строки накладення адміністративного стягнення” :
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
У разі відмови у порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи або про її закриття.