11 листопада на зустрічі рибалок, рибінспекторів, активістів та директора рибгоспу «Бурштинський» розробили перспективний план розвитку рибальства на каналі та водосховищі Бурштинської ТЕС.
11 листопада на зустрічі рибалок, рибінспекторів, активістів та директора рибгоспу «Бурштинський» розробили перспективний план розвитку рибальства на каналі та водосховищі Бурштинської ТЕС.
11 листопада відбулася зустріч рибалок, представників Івано-Франківськрибоохорони, громадських активістів з директором рибгоспу «Бурштинський» Віктором Івановичем Матейко.
Оскільки з 1 серпня 2016 року водосховище Бурштинської ТЕС знаходиться в режимі СТРГ(спеціального товарного рибного господарства), то тепер «правила диктує» його директор. Тому на розсуд громади запропонували декілька новацій, які планують запровадити на водоймі.
1. 4,5 км скидного каналу Бурштинської ТЕС вивести з понять «скидний канал електростанції» і в подальшому іменувати «заплавою». Відповідні перемовини з адміністрацією ДТЕК в ході позитивного завершення.
2. Дану ділянку використовувати для платної рекреаційної рибалки.
3. Дану відстань розділити на відрізки (сектори)з порядковою нумерацією.
4. Встановити норму вилову для рибалок(та встановити обмеження на “маломірку”) і кількість вудилищ -(гачків) в секторі.
5. Встановлення місць для рибальства,урн для збору сміття,регулярність його вивозу,прибирання та облагородження території – бере на себе зобов’язання адміністрація користувача СТРГ.
6. Продаж квитків буде здійснюватися на місці,з встановленого павільйону(також розглядалося питання про трьохденний,тижневий,місячний,та сезонний квиток і продаж їх по рибальських магазинах Івано-Франківської області).
7. Підводні мисливці на загальних підставах мають змогу придбання квитка на сектор.
8. Пільгові категорії громадян(інваліди,пенсіонери,ліквідатори аварії на ЧАЕС,учасники бойових дій,особи які не досягли повноліття)- мають змогу придбання квитків зі знижкою.
9. Риба ,добута рибалками в вищезазначений спосіб вноситься в квоту добування користувача СТРГ.
10. Продаж квитків ,контроль за дотриманням прийнятих правил здійснюється працівниками та адміністрацією СТРГ. Функції нагляду і контролю залишає за собою Івано-Франківськрибоохорона та громадські організації.
11. Зариблення водойми буде проводитися згідно норм приписаних користувачеві СТРГ в наданих йому дозвільних документах ,в встановлені терміни,та видовому,кількісному і ваговому розмірі. Дана процедура відбуватиметься публічно,з залученням громадськості,ЗМІ,та представників Івано-Франківськрибоохорони.
Питання планують винести на громадське обговорення.
«Зміни, пропозиції, доповнення, зауваження та заперечення -ЗА ГРОМАДОЮ. 1.Довжина відрізку сектору,
2.Рейтинг сектору(чи всі сектора в одну ціну?)
3.Кількість гачків-вудилищ в секторі.
4.Штрафні санкції для порушників і за які порушення (маломірка,приховування добутої риби,перевищення кількості гачків-вудилищ,лов в чужому секторі,лов забороненими знаряддями чи в заборонений спосіб(«багріння»-косарі),зумисне псування майна власника та розкидання сміття ).
5.Довготермінові абонементи та короткотермінові – механізм не допущення непорозумінь.
6.Встановити вагову ,кількісну та видову норму вилову.
7.Вартість квитків -абонементів.
8.Розмір знижки для пільгових категорій громадян», – зауважив активіст Любомир Стрембіцький.