Минулого тижня, 20 січня, депутати Івано-Франківської міської ради зібралися на друге пленарне засідання дев’ятої сесії, а заодно й на позачергову десяту. На другу «пленарку» чекали з неабияким зацікавленням — мали голосувати за дозволи на розробку детальних планів території, які наробити чимало галасу перед тим. А на позачергову сесію винесли не менш гаряче питання —нові місцеві податки.
Із забудовами — просто
Роботу обранці розпочали з коляди. Привітати депутатів з різдвяними святами до сесійної зали прийшли учасники ансамблю «Соловейки» ЗОШ №6, потім хор народної пісні «Чорнобривці» ДКП «Теплокомуненерго», а згодом і хор «Воскресіння». Далі Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня нагородили бійця АТО Андрія Дідушка, а ще мер підписав угоду про співпрацю з 10 гірсько-штурмовою бригадою. Також депутати вшанували хвилиною мовчання загиблого в зоні АТО 45-річного Віталія Сенюка. На цьому урочистості завершили, взялися до роботи.
Почали з земельних питань. Йшлося про продаж, оформлення права власності земельних ділянок та проведення земельних торгів. Про те, що проект рішення, який озвучили в сесійній залі, відрізняється від проекту, який прийняла профільна депутатська комісія, заговорив «укропівець» Віталій Мерінов: «Звідки взялися поправки в документі, якщо профільна комісія на засіданні прийняла зовсім інше рішення?». На що отримав від міського голови Руслана Марцінківа, що це рішення погоджувальної ради, а депутатська комісія може лише вносити рекомендації.
Далі взялися за детальні плани територій (ДПТ). Попри намагання на попередньому засіданні як «свободівської» більшості, так і опозиції розглядати кожен дозвіл на ДПТ окремо і з обов’язковою візуальною презентацією, «щоб депутати бачили і знали за що голосують», питання розглядали пакетом. Щоправда, замість 16 дозволів голосували лише за 10. Як заявив мер, таке рішення прийняла погоджувальна рада. На зауваження про відсутність візуалізації, відповів, що її теж вивчали члени погоджувальної ради.
Відтак, 30 депутатів своїми голосами надали дозвіл на розробку ДПТ для таких територій: для будівництва та обслуговування торгового центру«Епіцентр», що на вулиці Івасюка, 17; для будівництва малоповерхівки на вул. Індустріальній, 19; для багатоквартирної забудови в районі трикотажної фабрики, в межах вулиць Незалежності-Угорницька-Івасюка-Тисменицька-Микитинецька і багатоквартирного будинку на вул. Сніжній, 52, а також садибної забудови в районі вул.Січинського,102А та в межах вулиць Романа Левицького-Квіткова-Набережна ім. Стефаника.
Дозволили розробити ДПТ і для зміни призначення земельних ділянок з сільськогосподарських на ділянки для будівництва житла на вул. Січинського (навпроти будинку №66).А також ДПТ території поблизу дамби Бистриці НадвірнянськоїумікрорайоніОпришівці та ДПТ для уточнення діючого генплану в межах вулиць Надрічної-Хмельницького.
На цьому депутати заспівали гімн і закрили дев’яту сесію.
Податки для бізнесу
На позачергову сесію винесли лише кілька питань. Відтак депутати збільшили на 70% посадові оклади педпрацівникам дитсадків. Гроші виділять з міського бюджету.«Маємо сьогодні патову ситуацію. Вчителям підвищують зарплату, а зарплата працівників ДНЗ лягає на плечі громади», — заявив міський голова.
Також збільшили статутний капітал КП «Електроавтотрансу» — з 7,5 млн грн. до 50 (!) млн грн. За словами мера, через заплановане придбання 30 тролейбусів.
Далі депутати взялися за зміну місцевих податків. Пропозицію з податкових ставок від виконкому представив заступник міського голови Богдан Білик. Запропонували рахувати податок для першої групи платників — це підприємці, які «працюють самі на себе», переважно «базарники» — 10% від прожиткового мінімуму, а не від розміру мінімальної зарплати, як це було минулого року. Відтак щомісяця в міський бюджет замість 138 грн підприємці платитимуть 160. Для другої групи — підприємці, які займаються торгівлею, надають послуги і мають найманих працівників — ставку запропонували з 20% від мінімальної зарплати знизити до 15%, що становитиме 450 грн щомісяця, замість 275.
На ще більшому зменшенні податкових ставок наполягала фракція «Самопоміч». Депутати підготували альтернативний проект, в якому ставки зменшили ще на 0,25%.
«На підприємців йде велике податкове навантаження і не секрет, що більшість виплачує зарплати в конвертах, — заявила Ірина Кулинич. — Якщо дамо можливість бізнесу легально виплачувати зарплату, то від цього буде більше доходів в бюджет, ніж від податків».
Однак пропозицію «Самопомочі» депутати не підтримали — затвердили рішення міськвиконкому.
Не підтримали депутати і зменшення податку на землю для всіх виробничих підприємств з 4% до 1% — доручили економічному управлінню розробити на наступне засідання проект надання для них пільг.