Літо розпочалось для франківців кардинальними змінами в бюджеті: витрати на товари та послуги першої необхідності колосально зросли, а зарплати та соціальні виплати залишились незмінними.
З настільки швидкими темпами погіршення економічного стану країни ми скоро можемо забути, що таке благополуччя. Влада скинула на плечі простих українців проблеми, з якими не змогла впоратись самостійно.
Посилення податкової політики заради мобілізації коштів до бюджету і глибока девальвація національної валюти привели до згортання як внутрішньої, так і зовнішньої інвестиційної активності. Капітальні інвестиції за I квартал 2014 року скоротилися на 23,1% в порівнянні з 1 кварталом 2013 року.
Підвищились ціни на комунальні послуги. Вартість води зросла колосально. На Прикарпатті ця цифра сягає понад 41 %, а саме: у місті Коломия підняли ціни на воду з 8 грн. до 15 грн., в Івано-Франківську – з 6 грн. до 8 грн. 28к. за кубометр водопостачання. Таким чином, оплату за використання води для людей підвищили, а саму систему ЖКГ так і не модернізували. Україна й надалі продовжує житии згідно канонам радянської бюрократії, коли ніхто ні за що не відповідає.
Ситуація з газопостачанням залишає бажати кращого. Що буде далі – ніхто не знає, і відповідей згори не чути. В суспільстві поступово збільшується паніка і боязнь завтрашнього дня.
Підвищення тарифів на комунальні послуги не призведе до покращення їх якості, а стане причиною зростання боргів населення перед ЖКГ.
Глибока девальвація і відплив капіталу істотно звузили можливості банківського сектора підживлювати економіку грошовими коштами. Відтік депозитів перевищив 20%, що вводить в зону ризику ще декілька десятків банківських установ; збільшується доля проблемних кредитів; росте навантаження на Фонд гарантування вкладів.
На середину серпня 2014 р. в порівнянні з початком року гривня девальвувала на 58% по відношенню до євро і майже 64% – до долара. Така девальвація набагато перевищила первинні очікування.
В результаті пенсії і зарплати співробітникам державних організацій у кращому разі, залишаться на рівні минулого року в абсолютних цифрах, але реальні прибутки населення знижуватимуться і падатиме якість життя. До того ж поширеним явищем і на Прикарпатті, і по всій території України стали вимушені відпустки – коли вчителів, лікарів та працівників інших галузей примусово відправляють на «відпочинок», без будь-яких гарантій на повернення. Влада не почала збалансованих реформ і продовжує політику «затягування поясів». Усі реформи зводяться до банального підвищення цін для українських громадян.
Партія розвитку України вважає, що влада повинна висловити свою ініціативу і допомогти українцям подолати кризу. Уряд повинен перейти від самопіару, пустих слів та обіцянок до реальної роботи. Від цього залежить наше майбутнє.
Андрій Рябошапко – член Партії розвитку України, Перший заступник голови комітету обласної регіональної партійної організації