В Івано-Франківську відкрили відтворену Галицьку Браму, яка стане входом у підземелля (фото+відео)

Сьогодні, 8 квітня, в Івано-Франківську відбулося відкриття Галицької Брами, яка стане входом у підземелля Івано-Франківська, поблизу Ратуші. Знаходиться вона на нижньому поверсі ТЦ “Галерея-Н”....

Сьогодні, 8 квітня, в Івано-Франківську відбулося відкриття Галицької Брами, яка стане входом у підземелля Івано-Франківська, поблизу Ратуші.

Знаходиться вона на нижньому поверсі ТЦ “Галерея-Н”.

Назву брами не стали змінювати, оригінал Галицької Брами знаходився за 50 метрів від торгового центру “Галерея-Н”. Її фундаменти віднайшли на початку 2000-х років. Оновлена брама є спадкоємицею давньої фортечної споруди. Автентичного вигляду кованому шедевру додає портал, вимуруваний зі старовинної станіславівської цегли кінця XIX століття.

Посередині брами, як і в давнину, красується рельєфна голова лева. Золотий лев був державним гербом галицьких князів, його зображення прикрашало бойові знамена і щити військової дружини. Галичани вірили, що лев символізує мужність та благородство, достаток та щастя.

Перед відкриттям Браму освятили. Очільник Івано-Франківська подякував ініціатору відновлення Галицької Брами, підприємцю Мирославу Бойку та зазначив, що це перший крок.

«Нам потрібно відновлювати наші пам’ятки. Сподіваюсь, вони приваблять багато туристів до нашого міста. З часом ми плануємо з’єднати браму з підземеллями Ратуші. Уявіть, як буде гарно, коли людина заходитиме сюди, а виходитиме в Ратуші. Це наше спільне завдання не тільки мерії, а й бізнесу», – відмітив міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Бойко вручив подяки всім, хто долучився до створення Брами, зокрема відтворювачу Брами ковалю Сергію Полуботьку та архітектору Ігорю Панчишинину.

 «Відкриття цього об’єкта – це ще одна туристичні атракція. Мирослав Бойко завжди показує, як потрібно робити ці справи. Дякую всім, хто до цього долучився, щоб продовжувати творити міф нашого міста», – зазначив заступник голови ІФ ОДА Ігор Пасічняк.

 Місцеві жителі вірять, якщо потерти цього лева і загадати бажання, воно обов’язково здійсниться. Відтак потерти носа лева було багато охочих:

 

Детальніше про браму розповів відомий краєзнавець Іван БОНДАРЄВ.

У XVII столітті до Станіславова можна було потрапити через дві брами – Тисменицьку і Галицьку, а про таємні підземелля міста ходили легенди.

Місто Станіслава Потоцького славилося цими містичними підземеллями, які служили не тільки схованкою, а й можливістю швидко втекти в разі нападу ворога. Саме тут, біля Ратуші, і було знайдено великий підземний коридор, де за розмірами міг проїхати вершник. Вхід був вимощений каменем.

Джерело

Категорії
Життя
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...