Ситуація з потребою сміттєспалювальних та сміттєпереробних заводів з кожним роком стає все гострішою. На сьогодні в Україні є всього чотири сміттєпереробні заводи, але функціонує з них тільки один у Києві. Через таке недбальство уже сім відсотків нашої держави завалено побутовими відходами.
У Івано-Франківській області також гостро стоїть питання про потребу створення сміттєпереробного заводу. Якщо зараз ситуація ще не критична, то за декілька років Івано-Франківське сміттєзвалище зможе повторити долю грибовецької катастрофи.
Як зазначив Олександр Сич, що на сесії міської ради, яка проходитиме у Калуші, розглянуть питання про поводження з твердими побутовими відходами.
«Скільки я себе пам’ятаю завжди мова йде про стратегію поводження з твердими побутовими відходами. На сьогоднішній день ніби пальцем у небо тикаєм та кажемо скільки нам треба заводів переробних, де вони мають бути, яка структура того сміття як його переробляти та, чи можна на цьому заробити. На цій сесії ми повинні заслухати інформацію про той стан який є та доручити обласній державній адміністрації розробити стратегію», розповів голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
На сьогоднішній день у області уже запустили пілотний проект Королівства Нідерландів по вивченню стану поводження з твердими побутовими відходами та яка може бути стратегія. Також на сесію буде запрошений Рік Клайнйанс, представник уряду Нідерландів, який здійснює ці дослідження, щоби подати свої остаточні рекомендації.
«Ми сподіваємося, що відбудеться виступ представника Королівства Нідерландів,і принаймі буде анотований якийсь план, який зможе стати основою стратегії поводження зі сміттям», – надіється Олександр Сич.
Також голова обласної ради зазначив, що якщо буде прийняте рішення та створене якесь підприємство для переробки сміття біля Івано-Франківська, то потрібно буде створити алгоритм звезення побутових відходів з усієї області.
Також Він зазначив що в місті існує проблема із сортуванням сміття:
«Непотрібно чекати доки буде створений завод потрібно уже сьогодні налагодити збір та сортування сміття, тому що у нас з цим просто катастрофа» .