Незабаром в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради. Пройдуть вони, на жаль для народу, за старими правилами.
Що собою являє нинішній закон про вибори?
Згідно з ним, 450 депутатів до парламенту обирають за змішаною системою – частина з них обирається на одномандатних виборчих округах, решта – йде в парламент за закритими партійними списками.
Як діє така система, нам наглядно продемонстрували вибори до Верховної Ради в 2012 році – більших фальсифікацій Україна напевне ще не бачила. Закритість процесу виборів дала змогу партіям продавати свої місця в парламенті усім охочим. Таким чином Янукович і сформував свою більшість.
А от чим це все закінчилось знають всі – Майдан та розстріл Небесної сотні.
Янукович втік, його більшість в парламенті формально розпалась, та закон про вибори так ніхто і не змінив.
Більше того, вчорашня опозиція навіть не намагалась запропонувати щось нове – усі ініціативи йшли від громадських активістів і були «успішно» провалені.
Невже опозиціонери забули про свої обіцянки на Майдані?
Відповідь проста – не лише забули, а й завідома брехали.
Нинішній закон про вибори до Верховної Ради був прийнятий 17 листопада 2011 року. І тоді так звана «опозиція», замість того, щоб усіма можливостями блокувати таке рішення, дружно голосувала разом з регіоналами та комуністами – за 366 голосів.
Серед присутніх тоді в залі було кілька «полум’яних революціонерів», які через три роки після голосування дуже красиво говорили та обіцяли зі сцени Майдану.
Одна з них – така собі пані Леся Оробець, борець за правду та справедливість.
Також закон про вибори підтримав нинішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який тоді був членом фракції «Наша Україна-Народна Самооборона».
Геннадій Москаль та відома українська співачка і екс-міністр культури Оксана Білозір теж проголосували за. Всі вони – з «НУНСу».
По ВО «Батьківщина» ситуація ще «краща». Серед тих, хто віддав свої голоси за змішану систему, такі люди як Сергій Соболєв , Сергій Пашинський та Іван Кириленко, заступник голови ВО «Батьківщина».
Повний список депутатів, що проголосували за закон можна переглянути тут.
А от ініціатором даного законопроекту були зовсім не регіонали, і навіть не комуністи. На розгляд до парламенту проект вніс депутат від «Батьківщини» Руслан Князевич.
Таким чином вчорашня опозиція пліч-о-пліч з регіоналами торувала собі шлях до влади.
А теперішні заяви представників «Свободи» про те, щоб заборонити реєстрацію мажоритарників та внести зміни до закону є звичайною агітацією та популізмом, адже перед цим у депутатів було більше ніж півроку, щоб потрібне ухвалити потрібне рішення.
Виходячи з цього, напрошується єдиний висновок – революція в Україні, на жаль, так і не відбулась.