Сьогодні в Івано-Франківську презентували ілюстровану збірку оповідань і есеїв “Parasol” на заборонену в нашій культурі тему – смерті та останнього періоду життя невиліковно хворих пацієнтів.
Книгу підготував соціальний арт-проект Parasol. Ініціатори запевняють, що говорити на складні теми потрібно не лише мовою повідомлень ЗМІ чи історій пацієнтів, звітів медиків чи соціальних працівників але і мовою мистецтва, яке також здатне стати дієвим інструментом артикулювання соціальних проблем.
Оповідання та есеї, зібрані у книжці “Parasol” – про людину, яка змушена поступитися життєвим обставинам та навчитися з ними взаємодіяти.
У центрі інтересів чотирнадцяти текстів та ілюстрацій відомих українських художників – болюча проблема нашої держави – паліативна допомога (підхід, до дозволяє полегшити життя смертельно хворих пацієнтів та їхніх родин).
“Паліативна допомога і все що пов’язане з паліативністю, настільки необізнане в суспільстві, що фактично усі ми є студентами в цьому процесі”, – говорить один із авторів, письменник Юрій Строкань.
Довідково:
Соціальний арт-проект Parasol, присвячений проблемам паліативної допомоги. Його головним інструментом є мистецтво, спроможне привернути увагу людей до проблеми паліативної допомоги. У проекті поєдналися і людська емпатія, і доброта, і допомога ближньому, і необхідність почути іншого, і вміння помітити його потреби, і психологічна підтримка близьких, і – що не менш важливо – можливість відкрити над іншим «парасольку» підтримки, співчуття та розуміння. Парасолька – всесвітній символ паліативної допомоги, кожен учасник проекту визначає для себе сам, що є його «парасолькою».