Думки прикарпатських політиків з приводу внутрішньополітичної ситуації в країні. (Аналітика).

В даному матеріалі тезисно відображені думки прикарпатських політиків з приводу внутрішньополітичної ситуації в країні та геополітичного протистояння між Україною та Росією.   Володимир Чорноус:...

В даному матеріалі тезисно відображені думки прикарпатських політиків з приводу внутрішньополітичної ситуації в країні та геополітичного протистояння між Україною та Росією.

 

Володимир Чорноус:

“Дестабілізація на Сході України вигідна зараз багатьом – Путіну (для торгів із США), Ахметову (для збереження свого політичного впливу і фінансів від “наїздів” нової влади) і Тимошенко (для можливості й надалі – в разі скасування виборів – керувати країною в ручному режимі через своїх спікера-квазіпрезидента, прем’єра і ключових міністрів та голів ОДА).Остання обставина, як на мене, й пояснює невиправдану бездіяльність і нерішучість центральної влади. А хотілось би бачити чіткі, зрозумілі та рішучі дії”.

Максим Кицюк: “Від початку влада повинна була діяти оперативно, як у випадку Криму, так й стосовно дій сепаратистів на Сході. Коли почалось захоплення установ та відділків міліції потрібно було негайно розпочати антитерористичну операцію. З застосуванням спецпідрозділів оточити захоплені сепаратистами установи важкою військовою технікою та надати 30 хвилин на добровільний вихід тим, хто перебуває всередині і є громадянами України.

Після вчорашньої чотиристоронньої зустрічі глав зовнішньополітичних відомств України, США, ЄС та Росії в Женеві, де було досягнуто домовленостей щодо першочергових кроків, які мають на меті зменшення напруги ситуації на Сході України (всі незаконні озброєні формування мають бути роззброєнні; незаконно захоплені будівлі мають бути повернуті законним власникам; незаконно захоплені громадські місця в українських містах мають бути звільнені) українська влада повинна надати максимальну підтримку місії ОБСЄ , на яку покладена спеціальна роль у реалізації цих заходів.

Не думаю, що Російська Федерація піде на виконання досягнутих домовленостей , натомість прагнутиме всіляко їх саботуватиме.

Для протидії варто створити загони місцевого народного ополчення в рамках яких бажаючі місцеві жителі матимуть можливість пройти відповідну військову підготовку. Також потрібно потурбуватись про створення Центрів психологічної підтримки та інформаційної пропаганди на Сході, які мають добре охоронятись військовими.”

Василь Попович:

“Перш за все потрібно визначитись: з чим ми маємо справу. Виглядає, що на території України працюють так звані російські Сили Спеціальних Операцій. Це такий собі військовий спецназ, який може вести бойові дії в інших країнах. Головна мета таких формувань – дестабілізація обстановки та розвал політичної системи іншої країни.  Хоча Росія досі не оголосила війну, але її військові формування вже виконують завдання на нашій території. Їхня мета відторгнення значної частини України та зрив президентських виборів.

Громади Сходу та Півдня у своїй переважній більшості не підтримують дій сепаратистів та виступають за єдність української держави. За результатами соціологічних опитувань, понад 64% громадян України підтримують унітарну форму державного устрою і виступають проти федералізації. Люди розуміють, що це призведе до ще більшого їхнього визиску з боку місцевих князьків, які переважно є представниками бандитського режиму Януковича. «Свобода» пропонує комплексний пакет заходів, необхідних для припинення сепаратистських та екстремістських спалахів. Ідею будь-якого референдуму Кремль використає на свою користь. Такі пропозиції лише деморалізують українців на сході, які чекають від влади рішучих дій, а не загравання із сепаратистами.

Аналогічна ситуація і з федералізацією. Ми усвідомлюємо, що це лише спосіб легалізувати від’єднання Донбасу від України. Влада повинна негайно задіяти армію. Крім того, доцільно провести мобілізацію правоохоронців з інших регіонів України. У значній мірі силові структури Донеччини і Луганщини пішли на колаборацію з російськими диверсантами та сепаратистами. Тому критично важливо посилити діяльність СБУ, міліції та прокуратури, причому не лише в проблемних регіонах, але й по всій Україні. Дуже важливо проводити роз’яснювальну кампанію серед мешканців сходу. Росія десятиліттями формувала їхнє бачення України, створюючи образ ворога. Тому необхідно відключити російські телеканали, які знову почали транслювати у кабельних мережах Донбасу. Таким чином, ми зможемо захистити наших громадян від агресивної пропаганди Росії. І найголовніше. Українська влада повинна показати свою силу та готовність захищати громадян Донбасу від окупантів. Сподіватись на милість Кремля це самогубство. Путін зайде настільки далеко, наскільки ми йому це дозволимо.”

 

 

Бліц-інфо

Категорії
Аналітика
Новини
Loading...