В Івано-Франківську найпривабливішими ВУЗами були та залишаються – Івано-Франківський національний медичний університет та Івано-Франківський університет нафти і газу. Щороку до цих закладів вступають абітурієнти із різних країн чи навіть континетів.
Зокрема, нафти й газу приймає на навчання студентів із 37 країн. Левову частку складають ангольці, туркмени, мешканці з Африканських країн, китайці, білоруси, росіяни.
Медуніверситет нічим не поступається, адже зараз у закладі навчаються студенти, які представляють 48 країн світу. Та найбільше їх із Польщі, Індії, Болгарії, Іраку, Йорданії, також є студент із Куби.
Та цьогоріч іноземці не поспішають їхати на навчання до Івано-Франківська. Адже, як зауважив декан факультету підготовки іноземних громадян ІФНМУ Дмитро Соломчаку розмові з кореспондентом Бліц-Інфо, цього року студентів-першокурсників в 20 разів менше, ніж минулого.
«Через події в країні активного потоку студентів-іноземців немає. У них на перших шпальтах статті про події в Україні і тому вони бояться. Поки у нас зараховано тільки 10 студентів на перший курс, хоча минулого року їх було аж 200. Тим більше, що 50 студентів-поляків забрали свої документи і перевелись на навчання додому», – пояснює Дмитро Соломчак.
За словами декана, ситуацію можуть покращити студенти-іноземці, які переводяться із Луганська та Донецька. Наразі перевіряються 223 особи у спеціальних установах в Києві, які виявили бажання навчатись у Івано-Франківському медичному національному університеті.
Загалом в медуніверситеті налічується понад 700 студентів із різних країн світу.
Щож стосується ІФНТУНГ то іноземців у складі студентів також поменшає, хоча не з такою швидкістю.
За словами інженера центру організації навчання іноземних студентів ІФНТУНГ Ірини Литвин, через події в державі студенти бояться повертатись на навчання.
«Більшість старшокурсників бояться повертатись на навчання до України, навіть не зважаючи, що ми знаходимось на Заході. Наразі у нас 85 першокурсників, хоча норма для нас -130-140 студентів. Наприклад, туркменів приїжджало дуже багато, наразі – тільки один першокурсник. Багато студентів-монгольців думають, чи повертатись, це ж стосується і старшокурсників із Туркменістану», – повідомила Ірина Литвин.
Читайте також: На Прикарпатті чоловік в стані алкогольного сп’яніння вбив дружину
За її словами, студенти ще мають час подумати до 15 вересня. А на сьогодні тільки один студент забрав свої документи. Крім того, вступна кампанія триває до середини листопада і тільки тоді можна підвести остаточні підсумки.
Загалом ІФНТУНГ набирав щороку понад 600 іноземців за різними професійними напрямками.