Детальніше про те, як відбувалася співбесіда із кандидатами, чому члени Координаційної ради достойними обрали саме Христіна та Манжелея
та чому серед вісімки претендентів немає лобійованого активістами раніше Володимира Бандури – у бліц-інтерв’ю з Романом Островським:
– Де і у якому форматі відбувалися зустрічі, так звані співбесіди із кандидатами?
– Усі вони відвідали засідання Координаційної ради – органу, в який входять представники всіх активних структур, які брали участь у майдані: Правий сектор, Самооборона, Народна рада, ВО «Майдан», Штаб спротиву, громадські організації. Співбесіди відбувалися згідно із чітким регламентом – десять хвилин на доповідь людини, п’ятнадцять – на запитання.
– Що саме брали до уваги: біографії, заслуги? За якими чіткими критеріями «оцінювали» претендентів?
– За всіма! Біографія, участь у революційних подіях. Почнемо з того, що вся міліція у нас корумпована зверху донизу. Знайти «чистого» міліціонера – це майже неможливо. Тому ми десь покладалися на те, що Франківськ – маленьке місто, всі один одного знають, збрехати не дадуть. А взагалі-то ми мали обрати три кандидатури і подати в Київ. Але третьої ми навіть не знайшли.
– До кого із двох схиляєтесь ви?
– Я особисто за Христіна, бо вважаю, що молодим треба давати дорогу. Але на це запитання я вам відповів не як член Координаційної ради, а як громадянин. І ще одне – вони на камеру обидва підтвердили, що той з них, хто стане керівником, іншого візьме своїм заступником.
– Чому серед претендентів немає «громадського» кандидата Володимира Бандури?
– Це силова структура, у Києва відповідно є свої стандарти. Видно, він за ними не пройшов. Не за нашими.
– Тобто свою кандидатуру він подавав?
– За моєю інформацією – так.
– Кого, за вашою інформацією, сьогодні підтримує влада?
– Думаю, як і раніше, Піддубного.
– Якщо начальником УМВС буде призначений не Манжелей і не Христін, а хтось інший, що тоді?
– Як що? Шини знов будуть горіти!