Головні події тижня: аналітичний огляд

Тиждень, що минає, в більшості подій розчарував українців: влада погодилась на так зване “перемир’я”, однак припинення вогню воно засвідчило лише на папері… Долар знову...

Тиждень, що минає, в більшості подій розчарував українців: влада погодилась на так зване “перемир’я”, однак припинення вогню воно засвідчило лише на папері… Долар знову “опустив” національну валюту, розпочалась відверта боротьба за електорат, а Європа та світ не припиняє співчувати сумній долі українців…

Ці та інші події вражали шпальти газет та видань своєю невчасністю і категорічністю. Про це «Франківчани» вели мову з громадським діячем Миколою Кучернюком.

1. Триває так зване «перемир’я» між українськими силовиками та терористами. За цей тиждень ДНР та ЛНР-івці декілька разів обстрілювали позиції наших військових. Як, на вашу думку, розгортатимуться події далі? Чи перемир’я – це лише можливість зміцнити свої позиції?

Мабуть, варто сказати, що будь-який поганий мир є кращим за будь-яку війну. Останнім часом українські збройні сили досить успішно програвали свої тактичні та стратегічні позиції, несучи при цьому колосальні людські втрати. Отже, для України перемир’я було вкрай необхідне. Навіть якщо воно не буде довготривале в часі, воно дозволить підсилити свої позиції, провести передислокацію і зосередити всі необхідні ресурси в точках бойових дій. Такий висновок ми зробили з точки зору на тактику ведення збройної боротьби. Якщо поглянути з точки зору політики, то тут ми можемо підійти до дещо інших висновків. Сам факт приховування всіх пунктів «Мінської Угоди» свідчить про те, що Україна втратила свої позиції на окупованих територіях. Хотів би помилитись, але наразі все виглядає так, що на даних територіях буде запроваджено федералізацію. Всі розмови про єдність і унітарність країни з боку влади та Президента носять скоріш за все популістський характер. Офіційного статусу республік Донецьк та Луганськ не отримають, однак там буде запроваджено власну управлінську, економічну та податкову систему. Простіше кажучи: наступить федералізація тільки під зовсім іншим, не вухоріжучим формулюванням.

2. Президент змінив розстановку кадрів в декількох областях. Так очільником Івано-Франківської ОДА став Олег Гончарук, який змінив на посаді Троценка. Як гадаєте, – правильний вчинок? Чи, можливо, треба було дати Троценку ще один шанс? До того ж, подейкують, що Гончарук – людина Коломойського…

Заміна Троценка була очевидною. Мабуть наймалорезультативніший  серед числа усіх існуючих губернаторів. Складність умов, в яких йому довелося працювати, ніхто не заперечує, але страх і уникання людей- недопустимі. Крок Президента цілком зрозумілий: на носі передвиборча боротьба і заміна чужих кадрів на свої, з точки зору Порошенка, є виправданою і необхідною. Ставка на нове обличчя і ефективного “менеджера” виглядає досить перспективно. Принаймі це дозволить помножити на нуль весь негатив влади, який взяв на себе Троценко.

 

3. Семенченко, Шеремета і Соболєвйдуть на вибори з партією Садового, а Чорновол, Тимчук і козак Гаврилюк заручились підтримкою Яценюка. Знову спостерігаємо той випадок, коли «народні улюбленці» ,попри прохання людей, йдуть в політику. Також популярними стали об’єднання партій в блоки. Які результати матимуть дані дії?

Особисто я не помічаю жодних змін. Колись були часи, коли досить модно було брати до партійних виборчих списків зірок та співаків, пізніше до лав парламенту стали залучати активних учасників Майдану, сьогодні ж хвиля тренду стала носити “мілітарі характер”. Як на мене, від самого початку ведення бойових дій з’явилися люди, нові обличчя, яких, як на мене, занадто часто стали «крутити по телевізору». І як виявилось в подальшому, саме ці обличчя почали з’являтися в «топових фейсах партій» у передвиборчих списках. Особисто я вже давно відкинув всі сумніви з приводу того, що все наше життя – це кіно та гра, в яких ми беремо другорядну роль і виконуємо свій «броунівський рух» за чиїмось чіткім технологічним сценарієм.

Ефективність такого Парламенту однозначно буде низькою. Розумію, що говорю непопулярні речі, але ці люди стануть маріонетками в руках сірих кардиналів та олігархів. 

4. Кабмін виділив майже мільярд на грядущі вибори. Попри спротив громадськості, яка закликає економити (Вона, а не ВЛАДА), політична гонка, все ж, відбувається… Чи доцільними є вибори в такий час?

Будь-яке виділення коштів – це, першочергово, розкрадання державного бюджету. Саме по цій причині наш Уряд так «щедро», але малоефективно фінансує військові дії в зоні АТО та позачергову виборчу компанію. Чи не передчасні вибори? І так, і ні. Діючий Парламент вже давно себе дискредитував. Крім того, серед його представників є активні лобісти і фінансисти явищ проявів сепаратизму та російської окупації в особі депутатів від фракції «Партії регіонів» та Комуністів. Однак, чи достатньо логічним є крок здійснювати перевибори під час ведення активних бойових дій? Постійні поразки та недофінансування власних збройних сил чітко підказують нам про те, що всю свою фінансову потугу та ресурси влада повинна була б спрямувати на озброєння армії та зміцнення внутрішніх та зовнішніх економічних позицій. Проте, затягування цього питання аж ніяк не на руку діючій владі та Президенту. Постійно падаюча динаміка рейтингу провладних політичних сил вже на весну могла б для них відігратися малоприємним жартом, коли більшість з них не змогла б подолати прохідний бар’єр. Як на мене,  ці речі є очевидними: постійні військові поразки, падіння економіки, голодна та холодна зима поставлять остаточну крапку в наростаючому обуренні та невдоволенні українського електорату.

5. Рада ЄС опублікує пакет чергових обмежувальних заходів відносно Росії 12 вересня, вони вступлять в силу з моменту публікації. Більшість українців вже й не надіється на те, що Європа здатна на щось більше, окрім балачок…

Ми, як ніколи, стали свідками того, що фраза «Моя хата зкраю» більш притаманна європейській спільноті, ніж українському народу. Європа у своїх діях буде послідовна: гучні заяви, занепокоєння і співпереживання – це вся допомога., на яку ми можемо розраховувати.

6. Партіяпрем’єр-міністра Арсенія Яценюка “Народний фронт” і партія президента “Блок Петра Порошенка” не змогли домовитися про похід на позачергові парламентські вибори єдиним списком. Починаються відверті «сутички» за владу?

В політиці нема такого поняття, як друзі, чи вороги.Є інтереси. Саме така логіка  подій дозволяє нам періодично спостерігати існування тимчасових мирних або воюючих між собою політичних союзів. Союз між Арсенієм і Петром є вимушеним і тимчасовим. Порошенко одноосібний Президент, який багато в чому нагадує Ющенка і головною ознакою такої схожості є відсутність власної команди і тих менеджерів, які могли б взяти на себе управління виконавчою владою. Цю слабинку Президента дуже добре розуміє Арсеній Яценюк і тому не хоче вести домовленості на невигідних для себе умовах.

7. Путін влаштував раптову перевірку боєготовності армії Східного військового округу, випробував нову ядерну зброю. Схоже на залякування світу силою…

У світі є три наддержави, для яких нема жодного змісту безпідставно «бряскати» зброєю. Це США, Росія та Китай. Подобається Вам це чи ні, але ми стали свідками відродження «холодної війни» і початку «Третьої світової». Все як і раніше: спірність території, економічні амбіції і просто амбіції на світове, чи континентальне панування. Велика біда в тому, що весь світ не хоче розуміти і робить вигляд, що не помічає наростаючої загрози.

Незрозумілим питанням для багатьох залишається геополітична позиція Китаю. «Сплячий дракон», рано чи пізно, стане на шлях задоволення власних амбіцій і питання лишень в тому, кого він обере собі за союзників: Росію, чи США.

Категорії
Аналітика
Новини
Loading...