“Усього в Тлумацькому районі було затоплено 342 житлові будинки, тільки в нас – 37, – пояснюють у сільраді Петрилова, що на Івано-Франківщині. – Тим людям, що мали цегляні домівки, пощастило більше, ніж тим, хто будував оселі з глини. Адже саме їх повінь розмила найбільше. Це й стало причиною того, що дехто виїхав із сіл Діброва, Золота Липа, Новосілки, Вільне. А тепер намагаються продати своє житло”.
А ціни на такі хати різні. Скажімо, за дерев’яний житловий будинок з усіма вигодами просять 12 тисяч доларів. Для курортної місцини в Карпатах – хіба багато?
“І в мене сусідка продає хату”, – каже працівниця місцевої заправки. Щоправда, в будинку в селі Золота Липа умови далеко не найкращі: паркан впав, ворота ледь тримаються, води на території подвір’я узагалі нема. З елементарних зручностей у цій хатині хіба що проведений газ і світло. За це двокімнатне приміщення господарі просять 10 тисяч доларів.
Те, що хата була підтоплена, вочевидь, аж ніяк не впливає на ціну і в селі Діброва. Там за 45 тисяч доларів ви отримаєте цегляний будинок із трьома кімнатами, гаражем та літньою кухнею. Якщо ж бажаєте тільки будинок з усіма зручностями, проте не найкращим розташуванням, доведеться віддати 25 тисяч доларів.
“А я заплатив у 2012 році трошки більше як 10 тисяч доларів за свою “хатку”, – ділиться власник садиби Володимир, який перетворив затоплений будинок у бізнес, зробивши з нього екокемпінг. – Я й надалі продовжую вкладати в нього, і сподіваюсь, що вже найближчим часом він почне приносити мені чималий прибуток через своє розташування”.
За добу в такому кемпінгу правлять 480 гривень у будні й 560 – у вихідні. Садиба з усіма вигодами і розташована неподалік річки Бик, притоки Дністра (сам Дністер звідси – за 2,5 кілометра). І хоча вона з часу повені обміліла, проте охочих відпочити тут не бракує. Тому люди активно винаймають “підтоплене” житло або ж і купують.