ВІЛ на Прикарпатті “омолоджується”: на СНІД хворіє все більше підлітків

30 листопада в обласному шкірновенерологічному диспансері відбулась прес-конференція приурочена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДОМ.  З журналістами спілкувались представники освіти, медицини та духовенства. “ВІЛ –...

30 листопада в обласному шкірновенерологічному диспансері відбулась прес-конференція приурочена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДОМ.

 З журналістами спілкувались представники освіти, медицини та духовенства.

“ВІЛ – це інфекція 20-21 століть, що полонила терени світу і все більше захоплює Прикарпаття. Ми зібрались спільно, щоб побороти інфекцію серед жителів області. Ми повинні кричати у всі засоби масової інформації і висвітлювати цю тему.” – каже головний лікар обласного шкірновенерологічного диспансеру Іванна Цідило.

День боротьби зі СНІДОМ відзначають щороку 1 грудня. У 2017 році він буде присвяченій темі “Право на здоров’я”. Це право кожного, у тому числі людей з ВІЛ, на попередження та лікування хвороби, на прийняття рішення про власне здоров’я, дотримання власної поваги та гідності, право на відсутність дискримінації. 

У світі живе близько 37 мільйонів інфікованих ВІЛ, з них майже половина – отримують антиретровірусне лікування. Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення недугу. В країні офіційно зареєстровано 312 091 випадків ВІЛ-інфекції серед українців, у тому числі 100 363 випадки захворювання СНІДОМ та більше 44 тисяч смертей від хвороби. За словами лікарів, це лише вершина айсбергу.

На Прикарпатті, станом на 1 жовтня 2017-го, перебуває на обліку 1015 ВІЛ-інфікованих осіб у тому числі зі СНІДом 412, з них 13 – дітей.

“Знизився рівень інфікування ін’єкційним шляхом, тобто через вживання наркотиків, натомість близько 75% усіх випадків зараження – статевим шляхом. Зросла категорія 14-20-річних заражених через раннє статеве життя. Частішають звернення дітей й з іншими інфекціями, що передаються статевим шляхом.” – продовжує Наталія Дьоміна.

Щоб попередити зараження, лікарі проводять лекції у освітніх закладах, де висвітлюють дану проблему, методи контрацепції та діагностики. Запевняють, що обстеження на ВІЛ є абсолютно безкоштовним. Головне – це вчасно виявити інфекцію, адже близько 50% усіх випадків реєструються уже у стадії СНІДУ. 

“Ані медицина, ні освіта, ні церква не зможе допомогти, якщо людина не візьме відповідальність за власне здоров’я у свої руки. Найкращий приклад боротьби зі СНІДОМ – особистий. Якщо кожен з нас буде давати гідний приклад способу життя у своєму оточенні – рівень захворюваності обов’язково знизиться. Завдання душпастора і кожного громадянина – не відвернутись від ВІЛ-інфікованого, а підтримати і дати стимул до життя.” – додає  представник духовенства.

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...