До Івано-Франківського та районних відділлів поліції почастішали звернення мешканців області, що постраждали від шахрайських махінацій.
Так, нещодавно 44-річний чоловік розповів правоохоронцям, що невідома особа заволоділа його коштами в сумі 3700 гривень. Він хотів купити через Інтернет талони дизельного палива. На сайті «ОЛХ» знайшов потрібний йому товар та зателефонував за вказаним номером. Узгодивши з так званим «продавцем» ціну, перерахував гроші на банківський рахунок шахрая, а в результаті – ні талонів не отримав, ні грошей, звісно, не повернули.
Наступною жертвою шахрайських дій стала 44-річна франківчанка, яка втратила близько 8 300 гривень. Потерпіла також на сайті «ОЛХ» знайшла оголошення про продаж меблів. Жінка зателефонувала продавцеві та узгодила умови купівлі. Після чого, перерахувала гроші на банківський рахунок «псевдо» продавцеві. Однак бажану покупку вона не отрмала, а шахрай зник разом з коштами.
Того ж дня до Калуського відділу поліції звернулася 40-річна місцева мешканка. Жінка повідомила, що до неї на мобільний телефон зателефонувала невідомий та представившись працівником одного із місцевих банків дізнався інформацію даних картки потерпілої, після чого заволодів її грошовими коштами в сумі близько 5 300 гривень.
Правоохоронці закликають громадян бути уважними і обережними при купівлі-продажу товарів через Інтернет, отриманні смс-повідомлень типу: «Ви виграли автомобіль», «ваш банківський рахунок заблоковано» та у спілкуванні із невідомими особами, які намагаються отримати конфіденційну інформацію про реквізити ваших банківських карток чи нібито «вирішують» питання про уникнення кримінальної відповідальності родичів, які потрапили в ДТП чи іншу неприємну ситуацію.
Читайте також: Треба менше їсти. Вступили в силу нові норми харчування від МОЗ