Сказати «ні» фейкам – психолог розповіла, як відрізнити ворожу пропаганду від справжніх новин

З десяти інформацій, які розміщені у стрічці Фейсбук, до п’яти-шести є фейковими. Окрім того, є цілі сайти, які спеціалізуються на розповсюдженні недостовірної інформації в...

З десяти інформацій, які розміщені у стрічці Фейсбук, до п’яти-шести є фейковими. Окрім того, є цілі сайти, які спеціалізуються на розповсюдженні недостовірної інформації в інтересах ворога. Там дві-три новини правдиві, а одна – відверта брехня та маніпуляція, проте її на фоні інших сприймають як достовірну.

Про це у ефірі радіо “Вежа” розповіла психолог Наталія Чаплинська.

Вона рекомендує франківцям бездумно не перепощувати новини та фото із проханнями. Якщо виникає така спокуса, спробувати відстежити новину чи інформацію до першоджерела. Дуже вірогідно, що вона буде «йти» із російського ресурсу.

Окрім того, зазвичай недостовірна інформація має красиву картинку та сильне емоційне забарвлення, яке буквально з перших рядків «чіпляє» користувача, і він нею ділиться. Якщо ж додивитися ролик чи новину до кінця, то там може бути зображений навіть російський герб. Саме тому, каже психолог, все ж варто приділити кілька хвилин часу і повністю вивчити інформацію, яку людина збирається поширити, щоби не зіграти на руку пропагандистам.

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...