Прикарпатці більше за інших українців прагнуть радикальних змін. ОПИТУВАННЯ

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи Рейтинг, 59% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни, 15% – за те, що усе залишилося так, як...

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи Рейтинг, 59% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни, 15% – за те, що усе залишилося так, як і стільки ж – за повернення того, як було раніше.

 

Найбільше тих, хто виступає за радикальні зміни, саме на Івано-Франківщині – 77%.

Чверть опитаних очікують, що життя їхніх родин покращиться у найближчі п’ять років. 37% вважають, що воно не зміниться, 18% – очікують погіршення, ще 21% не змогли оцінити перспективи своїх родин у майбутньому. Про це йдеться в соціологічному опитуванні.

Найбільше тих, хто оптимістично налаштований, знову-таки на Прикарпатті. 14% жителів області вважають, що через 5 років їхнє життя суттєво покращиться, 27% відповіли, що трохи покращиться.

Натомість на особистісному рівні найважливішими проблемами опитані вважають низький рівень зарплат та пенсій (52%), підвищення цін на основні товари, інфляцію (51%), підвищення тарифів на комунальні послуги (50%).

Понад 90% респондентів оцінили політичну ситуацію в країні як критичну або напружену (33 і 59% відповідно), лише 3% говорили про неї як про спокійну. Високий рівень напруженості стосовно оцінки ситуації у вітчизняній політиці зафіксований в усіх без винятку областях країни.

Незважаючи на високий рівень напруженості у суспільстві, відносна більшість громадян виступають не за радикальні, а конструктивні шляхи виходу країни з кризи.

Так, 44% вважають, що найбільшою мірою сприятиме зниженню напруженості у суспільстві початок реальних кримінальних  розслідувань корупції у владній верхівці країни. 37% говорять, що знизити напруженість зможе реалізація проектів, спрямованих на покращення матеріального становища та умов життя людей, 35% вважають, що це повинен бути реальний прогрес на Донбасі, наприклад припинення військових дій, звільнення полонених тощо. 20% вважають, що зниженню рівня напруги у суспільстві сприятиме ширше залучення людей до громадського контролю за діями влади.

47% заявили, що використовують вдома для спілкування українську мову, 29% – як українську так, і російську, 24% – російську, 1% – іншу мову. Більше тих, хто використовує вдома виключно українську мову проживають на Заході, Півночі та в Центрі (за винятком Кіровоградської, Сумської областей та Києва). Тих, хто більше використовує російську більше на Одещині, Харківщині та Донбасі. В інших областях використовують обидві мови, як українську, так і російську. 
Кількість прихильників української мови як єдиної державної постійно зростає. Так, сьогодні вважають вже 61% (у 2014 році таких було 47%), ще 20% – стверджують, що російській можна надати статус офіційної в окремих регіонах, 15% – за надання російській мові статусу державної. При цьому слід зауважити, що при постійному зменшенні кількості прихильників надання російській мові державного статусу, зростає кількість прихильників української, як єдиної державної без інших альтернатив. Найбільше прихильників надання російській будь-якого статусу в областях Півдня та Сходу. 
 
 
 

Категорії
Новини
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...