В Івано-Франківську колишній військовий перетворює зламані годинникові механізми на картини.
Про своє захоплення і секрети майстерності він розповів журналістам “Сьогодні“.
“Ось одна з перших робіт, яка дала мені поштовх працювати далі. В основі цих картин – механізми старого годинника”, – розповів майстер Олег Гроссу.
Стрілки, циферблати, шестерні, болти, гайки, шурупи та інші деталі йому вдається об’єднати в гармонійну картину, а гармонії майстер досягає після декількох днів копіткої праці. А на початку творчий процес тривав тижнями, а іноді – місяцями.
“Я беру дошку, покриваю ґрунтовкою. Потім беруться вже деталі, протираються спиртом, щоб було міцне з’єднання. Потім деталі кріплять на дошку спеціальним клеєм і фарбують”, – розповів він.
За словами автора, кожна картина унікальна, а всі ідеї – його власні. Першим критиком і помічником стала його дружина Наталя.
“Можу запчастини приносити. Ходила з подружкою на каву, замовили чай з бодіянчиком. Ці ось квіточки бодіана, такі вони були рівненькі, такі вони були гарні. А потім вона десь піде на якусь роботу”, – зізналася жінка.
Майстер зізнався, що із сировиною для картин проблем не виникає – дещо приносять друзі, решту він купує сам на блошиному ринку. Годинники використовуються в основному радянської епохи, переважно механічні.
Головне фото – ілюстративне.
Читайте також: У Франківську встановлять нові часоміри