Фахівці “Лісової варти” поділилися досвідом з косівськими активістами та поліціянтами. ФОТО

У п’ятницю, 13 липня, представники проекту “Лісова варта” Всесвітнього фонду природи WWF України у Косові зустрілися з активістами та місцевими поліціянтами. Мета зустрічі –...

У п’ятницю, 13 липня, представники проекту “Лісова варта” Всесвітнього фонду природи WWF України у Косові зустрілися з активістами та місцевими поліціянтами.

Мета зустрічі – спільними зусиллями розібратися, як припинити нелегальні вирубки лісу і навести лад в Карпатських лісах. На думку координатора “Лісової варти” Дмитра Карабчука такого роду зустріч-лекція допоможе присутнім розібратися в лісовому господарстві і що робити, якщо виявлено лісові порушення, – пише Галка.

Представники організації, шляхом інформативної презентації, окреслили основні завдання “Лісової варти”, а також серйозні проблеми, спричинені лісопорушеннями. Також експерти пояснили структуру управління лісами в Україні, які документи засвідчують про законність вирубок та типові порушення на лісосіках.

“Суть проекту в тому, що активні громадяни часто не можуть розрізнити, коли ліс рубають із порушенням законодавства, а коли ні. Через це можуть статися різні неприємні ситуації. Люди можуть перешкоджати цілком легальним заготівлям або не можуть нічого вдіяти, коли дійсно є очевидні порушення. Задача “Лісової варти” – навчити людей грамотно перевіряти законність перевезення деревини”, – розповідає Дмитро Кабарчук.

Крім теоретичної інформації журналісти, активісти та поліціянти повинні були відправитися на практичне засвоєння навичок. У планах було поїхати на автошлях, аби зупинити кілька вантажівок, щоб перевірити легальність деревини, котру перевозять. Проте місцевих правоохоронців терміново викликали у відділок. Рейд довелося відмінити.

Довідково: WWF – одна з найбільших природоохоронних організацій у світі, представництва якої діють у більше як 120 країнах світу за підтримки понад семи мільйонів небайдужих людей. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети шляхом біорізноманіття Землі, раціонального використання природних ресурсів, сприяння зменшенню забруднення.

Разом з тим, “Лісова варта” – проект WWF в Україні, покликаний допомогти активістам виявляти та протидіяти незаконним рубкам, завдяки створенню ефективної системи громадського моніторингу. Він діє на всій території Українських Карпат: у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, які є найбільш лісистими в Україні (близько 37% лісу країни).

Читайте також: Прикарпатці в примусовому порядку сплатили майже 30 мільйонів гривень аліментів

Категорії
СУСПІЛЬСТВО
Немає кометарів

Залишити коментар

*

*

Новини
Loading...