У Франківську та області люди потерпають від диму через спалювання бур’яну, листя і сухої трави. Багато з них висловлюють своє обурення та закликають громаду перестати палити траву.
Громадська активістка з Богородчан Людмила Клос Гусак розповідає на власному досвіді як пертворювати траву, листя та городні відходи на корисне органічне добриво і отримати при цьому великий урожай.
“Знову осінь, сезон збирання картоплі, городини… Як можна жити і не робити шкоди іншим…?
Листя та відходи городини не палимо! Не травимо чадним димом сусідів! А робимо високі, по іншому їх називають, теплі грядки.
Вже кілька років на присадибній ділянці практикуємо грядки без хімікатів та нітратів, і отримуємо досить гарні врожаї. Секрет простий. Восени не палимо, а збираємо листя, скошену траву, відходи городини і все це компостуємо. А пізньої осені, та весною, закладаємо цей компост на низ грядки, він служить природнім добривом та підігрівом. Гілки після обрізання дерев, дерев”яні відходи, служать хорошим дренажем”.Що таке “високі” грядки. Яка їх перевага і користь.
Прогрів землі в коробах здійснюється набагато швидше. Це означає, сезон посадки городини, можна почати на 15-20 днів раніше. Вода і компост з добривами не витікають. Прополювати, доглядати за рослинами набагато простіше. І дозріває все набагато швидше, і урожай десь на половину більший, ніж на звичайних грядках.
“Спробуйте і ви, не спалювати городні відходи, листя, траву, Закомпостуйте і перетворіть їх на добриво, яке допоможе без хімікатів та нітратів досягти великих врожаїв”, – пише активістка на своїй сторінці у соцмережі.
Читайте також: Стартап, сестро. У Гошеві монахині вирощують шампіньйони, роблять макарони та встановлюють сонячні колектори. ФОТО